13:52, 14 листопада 2018

Луцька кондитерка про макаронс: «Це той десерт, в якому поєднується непоєднуване»

Різнобарв’я кольорів, хрустке мигдалеве печиво та солодка начинка. Так, це про макаронс, які щоразу дивують чимось новим, хоча завжди мають однакову форму. У світі кондитерів є багато суперечок, звідки походить родом цей десерт – із Франції чи вже ж таки із Італії.

Кондитерка із Луцька Карина Передерій розповіла для інтернет-видання «Волинь Online» чому макаронс такі популярні у наш час та як завдяки цьому десерту може експериментувати у своїй професії. Дівчина зараз робить кондитерські вироби на замовлення.

Карина сама родом із Одещини, за освітою диригент, однак з дитинства любила готувати:

«Усі мої кулінарні експерименти доводилося терпіти моїм рідним. Часом вони були провальними. Перепсувала я не один кілограм борошна, цукру, але я не здавалась. Багато дивилася відео-уроків на «Ютубі», читала, шукала цікаві рецепти. Набувши трішки досвіду розробила декілька своїх рецептур, за якими готую. Спочатку почали замовляти друзі, рідні, друзі друзів. Почали з’являтися думки, щоб зайнятися цією справою остаточно, але хвилювалась, не могла відважитися, – пригадує дівчина. – Але якщо є мрія і докласти зусиль, то все вийде, що особисто я і зробила. Відвідала майстер-клас по макаронс та мусових тортах. Створила сторінку в «Інстаграм», де продаю свою випічку. Ось так я почала свою справу торік».

Карина розповідає, що у наш «інстаграмний вік» користуються великою популярністю кенді-бари, де гарною прикрасою є десерти. Особливо там затребувані макаронс.

«Своєю різнобарвністю, смаком вони «доповнюють картину», – каже Карина.

Зараз сперечаються, звідки виник десерт. За однією версією, рецепт макаронс подарувала французам італійка Катерина Медичі, яка вийшла заміж за французького короля Генріха IX. За іншою версією, їх почали готувати у Лотарингії в Нансі в 791 році. Є легенда, що сестри Макарон, монахиня Маргарита та Марі-Елізабет, придумали мигдалеві солодощі, аби обійти строгі дієтичні обмеження монастиря.

Карина каже, що більшість вважає макаронс французьким десертом у формі двох половинок круглого мигдалевого печива, з’єднаного між собою кремом, ганашем, варенням. Макаронс бувають різних смаків і кольорів.

«Смак цих мигдалевих кришечок один, але начинок дуже велике різноманіття. Це саме той десерт, де проявивши трішки креативності, отримуєш новий смак, кращий за попередній. Вони користуються великим попитом через свій презентабельний вигляд і бездоганний смак. Замовляють на будь-яке свято. Саме цей десерт першим зникає зі стола», – розповідає кондитерка.

Вона вважає кулінарію творчою професією, а от начинки в макаросн – це якраз великий спектр для експериментів і творчості.

«Це той десерт, в якому поєднується, здавалось би, непоєднуване, наприклад, є такий смак копчений шоколад, Чилі та інше. Процес приготування викликає великий азарт. Хочеться постійно придумувати, скомбінувати щось непоєднуване і отримати оригінальний смак», – каже Карина.

Зазвичай макаронс, за її словами, замовляють на весілля, дівич-вечір, baby shower або, просто, до чашечки кави справжні цінителі цього десерту.

Невдовзі різдвяні свята, на які Карина пропонує на замовлення чізкейки, мусові десерти, десерт Павлова, макаронс, бісквітні пряні тортики з корицею та іншими пряними ароматами, які передають новорічний настрій. Продукцію можна замовити через сторінку в «Інстаграмі» @karinaperederiy. 

Карина згадує слова Конфуція «Вибери собі роботу до душі і тобі не доведеться працювати жодного дня в своєму життті» і каже, що дійсно знайшла себе у професії кондитера, яка їй до душі, приносить задоволення, в якій я може проявити талант, політ фантазії і творити щось прекрасне, нове, те, що дарує позитивні емоції і є елементом особливої атмосфери на святі.

«Адже це так приємно робити життя солодшим», – посміхається Карина.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: