20:24, 03 Травня 2019

Луцька дитяча театральна студія демонструвала свої таланти. ФОТО

2 травня 2019 року у Палаці культури міста Луцька відбувся відкритий показ вистав дитячої театральної студії «Бешкетники», керівник якого є Вадим Хаїнський. 

Про це повідомляє Палац культури міста Луцька у мережі «Фейсбук».

Театральна студія Палацу культури презентувала дві вистави: «Грицеві писанки» за казкою Олександра Олеся та «Біда навчить» за казкою Лесі Українки. Режисер обох вистав Вадим Хаїнський, художник Олеся Іщук, авторська музика композитора Костянтина Яворського.

Першою для оцінки суддів та глядачів постала така актуальна у Великодні свята вистава «Грицеві писанки». Усі з захопленням переглядали та милувалися тим, як здавалося ще маленькі діти стають на шлях великих акторів, перевтілюються, хвилюються, по дитячому бавляться, але щиро грають свої перші ролі, проживають їх на сцені.

З прем’єрою вистави «Грицеві писанки» колектив виступав на етнофестивалі «Великдень у Луцьку», також з цією виставою «Бешкетники» потрапили у фінал конкурсу «Таланти ПортСіті». Уже влітку, 29 червня на великій сцені під час святкування річниці ПортСіті відбудеться фінал цього конкурсу, переможці якого отримають грошовий приз у розмірі 10 тис. грн. Вболіваємо та бажаємо перемоги нашим маленьким акторам!

Завершився цей хвилюючий для учасників показ другою виставою «Біда навчить», не менш цікавою, веселою та водночас повчальною. Уже 4 травня «Бешкетники» представлять дану виставу у Львові на театральному фестивалі «Коловорот».

В репертуарі студії також є не представлені на даному показі лялькова вистава «Пригоди Колобка», «Осіння верстка» поезій Віктора Лазарука», вертеп «Притча про шлях до Ісуса».

Маленькі актори беруть участь не лише у театральному житті студії, а й є лауреатами обласних та Всеукраїнських конкурсів читців та активно занурюються у глибокий світ мистецтва.
Дитяча театральна студія «Бешкетники» подана на звання «зразковий» колектив, тому на заході були присутні представники оглядової комісії, до складу якої увійшли:

— Віталій Клімчук заступник директора Волинського обласного науково-методичного центру культури;

— Лідія Марчук голова предметно-циклової комісії режисерських, театральних та культурно-дозвіллєвих дисциплін Волинського коледжу культури та мистецтв ім. І. Стравінського;

— Ніна Фурдило головний режисер Волинського обласного науково-методичного центру культури;

— Валентина Недумова провідний методист з театрального жанру Волинського обласного науково-методичного центру культури;

— Тетяна Гайдукова викладач режисерських, театральних та культурно-дозвіллєвих дисциплін Волинського коледжу культури та мистецтв ім.І.Стравінського.

Комісії високо оцінила творчі роботи. А члени колегії управління культури, з питань релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації проголосували за присвоєння дитячій театральній студії «Бешкетники» Палацу культури звання «Зразковий колектив».

Інформаційна довідка:

Дитяча театральна студія «Бешкетники» була створена у 2015 році при Палаці культури міста Луцька. Засновник та керівник студії – артист Волинського академічного обласного театру ляльок, за сумісництвом методист Палацу культури Вадим Хаїнський.

Акторська майстерність для дітей – це невід’ємна частина загального розвитку та вдосконалення творчої особистості. Заняття відбуваються у вигляді захоплюючих тренінгів, постановочних робіт, різного роду театральних експериментів, які надають дітям сценічного досвіду, розкутості, майстерності, виступи перед глядачами формують впевненість у собі.

В театральній студії малеча навчається слухати, висловлювати свою думку, працювати в колективі, знайомиться з прекрасним світом мистецтва та опановує навики притаманні справжнім акторам. Окрім участі у виставах діти показують себе як декламатори та ведучі.

Дитяча театральна студія «Бешкетники» брала участь:

в культурному проекті “LutskJuniorThiatre”. В рамках проекту пройшов тренінг “Методи і практика робота інтерактивного театру імпровізації”;

в Міжнародному культурному фестивалі Фронтера;

в Міському фестивалі вертепів “З Різдвом Христовим!”;

в ІХ Фестивалі дитячих лялькових колективів “Березневі сходинки”, м. Рівне;

в конкурсі “Таланти ПортCiti2019”;

в етнофестивалі «Великдень у Луцьку».

Вихованці студії є учасниками та лауреатами міських, обласних та Всеукраїнських конкурсів:

Обласного конкурсу читців “Мій любий краю”, присвячений Лесі Українки;

Міського конкурсу читців “Літературне гроно”;

V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу “Змагаймось за нове життя!”, присвяченого Лесі Українки, м.Чернівці;

Всеукраїнського конкурсу читців імені Тараса Шевченка, м.Київ.

В репертуарі студії лялькова вистава «Пригоди Колобка», ««Осіння верстка» поезій Віктора Лазарука»; вертеп «Притча про шлях до Ісуса», вистава за казкою Лесі Українки «Біда навчить», вистава за оповіданням Олександра Олеся «Грицеві писанки», тощо.

Театральна студія завжди з радістю приймає нових учасників та закликає разом змінювати та робити життя кращим, відкриваючи в дітях справжній скарб – талант митця.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: