20:01, 16 Лютого 2019

Луцьк – серед лідерів за кількістю створених ОСББ в Україні. ВІДЕО

У місті Луцьку нараховується 377 ОСББ у 413 будинках. Міська влада підтримує ініціативи лучан до об’єднання, адже, як показує досвід, — це найефективніший метод господарювання у багатоквартирному будинку.

Про це повідомляє Луцька міська рада.

«Розвиток ОСББ – одне із пріоритетних завдань для нинішньої команди міської ради. І вже сьогодні ми бачимо хороший результат – Луцьк займає лідируючі позиції в державі за темпами створення ОСББ та реалізації програм їх підтримки», – каже виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт.

Створюючи ОСББ, мешканці стають справжніми власниками своїх помешкань, за ними краще доглядають, дбайливіше та відповідальніше ставляться до зробленого.

Щодо підтримки їх діяльності, у Луцьку продовжують успішно працювати дві Програми. Фінансування їх зросло у п’ять разів і минулого року сягнуло майже 12 млн грн.

Одна з них – “Програма сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на території міста Луцька на 2015-2019 роки” передбачає фінансування з міського бюджету у розмірі 70 % вартості проектів для реалізації заходів з капітального ремонту конструктивних елементів будинків, де діють ОСББ. Участь об’єднання у фінансуванні — 30 %.

Бюджет програми у 2018 році — 3 млн грн. 10 ОСББ стали переможцями конкурсу та отримувачами бюджетних коштів на проведення капітальних ремонтів покрівель у своїх будинках, 7 – на проведення робіт з капітального ремонту внутрішньобудинкових мереж.

«І якщо раніше чимало людей із пересторогою ставилися до створення та діяльності ОСББ, то сьогодні вони бачать ті разючі зміни, що відбуваються в їхніх оселях. Міська рада щороку збільшує фінансування програм розвитку ОСББ, і надалі збережемо цю тенденцію”, — зазначив перший заступник міського голови Григорій Недопад.

Навіть у будинках, яким по 40 років, сьогодні є приклади успішного створення і діяльності ОСББ за програмою підтримки 70 % на 30 %. До прикладу, ОСББ «Залізничник, 53», в якому більшість – люди пенсійного віку. Тут капітально відремонтовали покрівлю, здійснили заміну вікон, провели ряд ремонтних робіт. 30 % вартості робіт, які сплачують мешканці, значною мірою перекриваються коштами, які вони вносили за утримання будинку.

В ОСББ «Інтернаціоналіст» здійснили повну заміну оснащення та комунікацій, встановили нові мережі, які забезпечать тепло і економію у будинку, замінили вікна та двері у під’їздах і на сушках. В ОСББ «Злагода-довіра» встановили індивідуальний тепловий пункт та провели ряд інших робіт. В ОСББ «Київський майдан, 3» та «Київський майдан, 5» здійснили капітальний ремонт покрівель, а отже дахи там більше не протікатимуть.

З 2013 по 2017 у Луцьку успішно діяла ще одна програма — Програма відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами. Учасниками були 72 ОСББ, які залучили кредитні кошти на впровадження енергоефективних заходів у своїх будинках і яким відшкодовуються відсотки за цими кредитами. За 2017 рік відшкодовано понад 3,4 млн грн. З 2018 року діє нова Програма відшкодування частини суми кредитів ОСББ та ЖБК міста Луцька, залучених на впровадження в будинках енергоефективних заходів на 2018-2020 роки.

Ця програма передбачає відшкодування частини суми кредитів, які залучають ОСББ та ЖБК на впровадження в житловому фонді енергоефективних заходів у розмірі до 30 % та відшкодування відсотків за залученими кредитними коштами на енергоефективні заходи, які отримали ОСББ в попередні 2013-2017 роки.

Бюджет Програми у 2018 році становив 9 млн грн. З міського бюджету відшкодували 8,7 млн грн, з них: 63 позичальникам – 3,5 млн грн відсотків за залученими кредитами; для 43 ОСББ – 5,2 млн грн тіла кредиту.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: