18:53, 08 Вересня 2020

Лукашенко визнає, що перебуває при владі надто довго

Олександр Лукашенко не виключає, що перебуває при владі занадто довго.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє TUT.by з посиланням на інтерв’ю Лукашенка російським ЗМІ.

“Так, можливо, я трохи пересидів. Можливо, мене показують не тільки з телевізора, а й з праски і чайника. Але тільки я зараз можу захистити Білорусь”, – сказав він.

Лукашенко додав, що просто так не відмовиться від влади.

“Я просто так не піду. Я чверть століття розбудовував Білорусь. Просто так все це не кину. До того ж, якщо я піду, моїх прибічників будуть різати”, – додав він.

Він також упевнений, що до протестів у Білорусі причетні “американці”, які діють через центри в Польщі і Чехії.

Водночас глава Білорусі допускає, що в країні можуть відбутися дострокові президентські вибори. “Ми готові провести реформу Конституції, після цього не виключаю дострокових президентських виборів”, – сказав Лукашенко.

Натомість він категорично заявив, що не проводитиме переговори з членами Координаційної ради.

“Я не розмовлятиму з Координаційною радою опозиції, тому що я не знаю, хто ці люди. Вони ніяка не опозиція. Все, що вони пропонують, – це катастрофа для Білорусі та білоруського народу”, – сказав він.

У Білорусі тривають протести проти фальсифікації результатів президентських виборів 9 серпня, на яких, за офіційними даними, Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, набрав 80,1 % голосів виборців, опозиційний кандидат Світлана Тихановська – 10,1%. Тихановська була змушена переїхати до Вільнюса.

Відразу після виборів у країні почалися протести громадян, не згодних з офіційними їх результатами. Силовики жорстко розганяли протестувальників, застосовуючи гумові кулі, світлошумові гранати і водомети.

З початку протестів було затримано більш як 10 тис. осіб. До лікарні потрапили щонайменше 250 осіб, повідомлялося про кількох загиблих.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: