13:58, 24 Вересня 2020

Луцькрада назвала причини смороду у місті

У Луцьку моніторять стан атмосферного повітря — головними причинами смороду називають недотримання підприємствами технологічного режиму експлуатації пилогазоочисного устаткування. 

Про це інформують на сайті Луцькради.

Начальник відділу екології Оксана Лисак зауважила, що у місті Луцьку протягом останніх років загострилась ситуація з появою неприємних запахів, що є ознакою забруднення атмосферного повітря специфічними речовинами, аміаком, сірководнем. Стан повітря у місті погіршується у теплий період року, що пов’язано із багатьма ймовірними джерелами викидів забруднюючих речовин (розміщенням виробничих відходів, роботою каналізаційних очисних споруд, виробничих очисних споруд окремих підприємств міста та підприємств на прилеглих територіях, гноєзвалища, порушення герметичності каналізаційних мереж, несанкційовані зливи з асенізаційних машин тощо).

За її словами, за результатами проведеного аналізу показників викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, можна зробити висновок, що головними причинами, які обумовлюють незадовільний стан атмосферного повітря в місті, є недотримання підприємствами технологічного режиму експлуатації пило газоочисного устаткування; низькі темпи впровадження сучасних технологій очищення викидів, зростання кількості автомобільного транспорту, які не забезпечені приладами для нейтралізації відпрацьованих газів, і як наслідок збільшується кількість викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря.

Для здійснення онлайн моніторингу на цей час використовують станції моніторингу “Екотруба” у кількості 8 шт., які придбали та встановили громадські організації “Розвиток мікрорайонів міста” та “Молодіжна платформа”.

Для втілення ідеї організації такого моніторингу, відділ екології міської ради взяв участь у проєкті “Дані міст”. Результатом нашої перемоги стало створення спеціальної інтегрованої системи управління даними, яка записує показники від різних зовнішніх приладів сторонніх виробників в режимі онлайн з відкритим доступом до результатів, відображає в кольоровому кодуванні всі параметри в реальному часі. Створена система моніторингу якості атмосферного повітря називається air.lutsk та на цей час експлуатується у тестовому режимі. Після завершення коригування та повного виправлення недоліків здійснили офіційну презентацію результатів проєкту.

Для реалізації ідеї організації системи моніторингу повітря у м. Луцьку в міському бюджеті передбачили на поточний рік суму 250 тис. грн для придбання обладнання. Термін дії датчиків у екотрубах 6-9 місяців (до заміни іншими), тобто до кінця року можуть вийти з ладу та потребуватимуть заміни компонентів чи повністю моніторингових станції на сертифіковане, ліцензоване обладнання.

Широке впровадження якісних систем екологічного моніторингу — перший крок до виявлення найбільш “болючих” місць в містах чи регіонах задля подальшого вирішення екологічних питань, це — якісне джерело збору інформації, яка потрібна для впровадження проектів з екологічних рішень.

Оксана Лисак наголосила, що цим проєктом рішення започатковується створення сучасної системи моніторингу повітря у м. Луцьку відповідно до вимог чинного законодавства України. Створення сучасної автоматизованої системи моніторингу приземного шару атмосферного повітря м. Луцька, згідно з вимогами Директиви №2008/50/ЄС про якість атмосферного повітря та чисте повітря для Європи, дозволить забезпечити контроль забруднення атмосферного повітря та підготовку обґрунтованих рішень щодо зменшення забруднення атмосферного повітря.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: