14:12, 04 Травня 2020

Луцькі підприємці вимагають у міської влади відкрити всі ринки

Відкрити усі ринки міста, торгові центри, магазини, перукарні та салони, звільнити усіх ФОПів від податків на період карантину та компенсувати матеріальні збитки кожному підприємцю закликають міську владу луцькі підприємці.

Мирні збори підприємців ринків «Північний», «Лучеськ», «Завокзальний», «Центральний», «Пасаж» та ТЦ «Ювант» відбулися сьогодні, 4 травня, біля будівлі Луцькради.

Учасники акції прийшли до стін міськради із плакатами із написами «Перед законом всі рівні», «Владо, зупинись! Досить знущань!», «Я хочу працювати», «Пасаж» вимагає відкриття», «Ні геноциду ФОПів», «Відкрийте ринки!!!», «Чим годувати сім’ї?!», «Знищення малого бізнесу».

Зокрема підприємиця з Центрального ринку зазначила, що хоче поспілкуватися із владою, почути від неї правду:

«Люди хочуть працювати, втомилися від карантину, закон один для всіх. Чому «Епіцентрам» можна працювати, а нам – ні? Ми самі дбаємо за своє здоров’я, маємо маски, рукавички, антисептики. І робочі місця готові, але чомусь нас влада не чує».

Підприємиця з ринку «Лучеськ» Світлана Остапчук зауважила, що підтримує рішення міського голови Черкас і хотіла, аби і в Луцьку дозволили працювати:

«Будемо збиратися і відстоювати своє право на працю далі. Ми вважаємо, що якщо наша влада повторює так за Європою і іншими країнами, то в Європі якраз відкрили маленькі ринки і невеликі магазини. А у нас все навпаки: працює великий бізнес, там, де скупчення людей. У нас на ринку «Лучеськ» немає скупчення людей взагалі. До карантину до нас приходили люди, які живуть у нашому мікрорайоні. І у нас, якщо на ринку ж до 50 людей, то за щастя. То чому ми не можемо працювати? Біля нас «Сільпо», де взагалі немає обмежень для входу, там одночасно 150-200 людей. То там можна? А у нас на ринку продають переважно продовольчі товари, побутову хімію. У мене, наприклад, побутова хімія й насіння. З 1 числа нам дали ніби дозвіл працювати, ми всі підготувалися. У нас ринку буквально два ряди. Контейнери всі ізольовані. Туди, якщо заходить людина, то одна зайде. Є цілком безпечна відстань. Між контейнерами відстань – 6 метрів. А те, що влада зробила, відкрила оці продовольчі ринки, вони стихійні, не можна контролювати доступ людей, у нас ринок огороджений, ми можемо запускати людей організовано, прилавки всі обтягнуті плівкою, щоб не було контакту людини з продавцем, ми маємо антисептики, покупляли захисні щитки, є рукавички, ринок готовий для роботи. Хай почнуть відкривати хоча б місцеві ринки».

Представники кожного із ринків зайшли поспілкуватися із виконувачем повноважень міського голови Григорія Пустовіта.

Як розповіла представниця торгового центру «Ювант» Світлана Шабала, Григорій Пустовіт їм пояснив, що розуміють підприємців, але наразі не мають повноважень відкрити ринки. Для цього треба спочатку висновок Держпродспоживслужби. За словами підприємиці, Держпродспоживслужба вже перевіряла їх, однак Луцькрада досі не отримала ці висновки. Також підприємцям пообіцяли розглянути питання скасування податків.

Не обійшлося без провокацій —невідомий чоловік у масці звинуватив поліцейських у грубій формі через неналежний  вигляд. Але підприємці спільними зусиллями заспокоїли сторонню особу.

Нагадаємо, під час засідання виконкому 4 травня секретар міськради Григорій Пустовіт зазначив, що з часом у місті планують відновити роботу агропродовольчих ринків. Це, мовляв, лише питання часу. Також , з його слів,є неофіційна позиція Президента щодо відновлення роботи всіх ринків та руху громадського транспорту після 11 травня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: