19:47, 10 листопада 2020

Луцькі підприємці не підтримують карантин вихідного дня. АРГУМЕНТИ

Уряд планує запровадити карантин вихідного дня. Попередньо повідомляли, у вихідні дні працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки та автозаправки, а також – громадський транспорт. Рішення мають ухвалити завтра, 11 листопада. Підприємці по всій Україні вирішили вийти на акцію протесту. У Луцьку також збираються на акцію біля стін Волинської ОДА.

Інтернет-видання «Волинь Online» запитало підприємців, які працюють у різних сферах, чи підтримують вони карантин вихідного дня. Варто розуміти, що обмеження в роботі доторкнуться всіх, адже це «вдарить» по економіці і бізнес, який ще не оговтався від весняного локдауну знову постраждає.

Ось що говорять підприємці:

Підприємиця Світлана Шабала: «Невпевненість у завтрашньому дні, карантин, безробіття негативно вплинули на торгівлю. Підприємці, сплачуючи податки та оренди, зі всіх сил намагаються втриматися  на плаву. Карантин вихідного дня не зупинить ріст захворюваності. Але стовідсотково стане причиною припинення підприємницької діяльності для багатьох фізичних осіб. Втратять роботу наймані працівники. Адже, люди скупляються, відвідують ресторани та кафе здебільшого у вільні вихідні дні. Тому таке рішення вважаю безглуздим та необдуманим. ФОПи обурені і не чекатимуть, склавши руки, поки їх закриють».

Керівник івент-агенції «Tikhonov сoncert and event agency» Євген Тихонов: «Моя позиція проста. Я втомився переносити події. Хай вже всі вилікуються або перехворіють. У нашій країні не працює карантин, тому що всім на все пох».

Підприємець Сергій Чуріков: «Я проти так званого «карантину вихідного дня». Це чергове хаотичне рішення влади, умовна користь якого перевищує шкоду і потенційні ризики. Обмежують роботу закладів які й так постраждали від весняного локдауну. Користь від таких обмежень не доведено. Заходи, які має організувати влада (масове тестування, підтримка медицини та лікарів) не роблять. Видимість боротьби з хворобою роблять за рахунок малого і середнього бізнесу. Може вже досить?».

Власник мережі магазинів «INFIT» Сергій Філіпчук: «Я проаналізував торги точки в торговому центрі, виходить, за всі будні дні торгує 49 % виручки, а за всі вихідні – 51 % виручки. Якщо забрати в магазину 50 % виручки, то навіть повна відміна податків не врятує від величезних збитків. При такій математичній формулі простіше закрити магазин і звільнити працівників, ніж тягнути його.  Щоб власник магазину заробив хоча б таку саму суму, як заробітна плата працівника, за умови 2-х працівників на одну точку (а магазини тримають мінімум двох, зазвичай графік в торгових центрах у всіх 2 через 2, бо зміни довгі – з 10:00 до 22:00 –  середньостатистичному магазину, в якого товар без шаленої націнки – треба торгувати 160 тисяч гривень. Якщо забрати 50 % виручки в магазину, то при умові сплати податків і заробітних плат, ніколи торгова точка не вийде навіть в нуль. Бо нема в малому роздрібному бізнесі таких націнок. Середня націнка – 30 %, на дорожчі товари – менше. Більша націнка як правило на одяг, але в магазинах одягу суттєво більші площі магазинів, а значить суттєво дорожча оренда, плюс більше працівників, а значить більше зарплат і податків, плюс частина одягу залишається в неходових розмірах, а значить в неліквідному товарі зависає велика сума грошей. Тому більша націнка на одяг, ніж на продукти харчування, є вимушеною. Високоприбутковими є лише нелегальні бізнеси, які не платять податків, і не орендують комерційних площ у всіх на очах, тобто в торгових центрах. Вони сидять по квартирах, і торгують по інтернеті. Не платячи ні оренди, ні податків. А інтернет буде працювати по вихідних теж. Тобто удар буде суто по всіх бізнесах, які платять податки».

Власниця грузинського ресторану «Сулі Гулі» Світлана Арутюнян: «Звичайно, так як я особа зацікавлена в своїй роботі, то я проти карантинних обмежень роботи закладів ресторанного бізнесу. «Завдяки» першому карантину були змушені закрити заклад в місті Вараш. Що буде зараз навіть страшно уявити. Ще один карантин багато закладів не переживуть. Я маю лише один вид бізнесу за кошти, з якого живе моя сім’я. Для стабілізації ситуації в бізнесі після першого карантину змушена була брати кредити, якщо знову буде введений карантин, я залишуся без засобів для існування, тому що чекати адекватної підтримки від держави не приходиться; що вже говорити про людей, які зі мною працюють???».

Нагадаємо, на акцію протесту підприємці збираються завтра, 11 листопада, о 10:00 біля Волинської ОДА.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: