21:48, 18 Лютого 2022

Луцька райрада просить Уряд зменшити плату за тепло закладам, які опікуються людьми з інвалідністю

Депутати Луцької районної ради звернулися до Уряду з проханням зменшити плату за тепло та гарячу воду організаціям, які надають послуги людям з інвалідністю. Таке рішення підтримало 35 депутатів на сесії 18 лютого.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької райради.

Як пояснив депутат Петро Олешко, внаслідок введення в дію Постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2021 р. №1209 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води у зв’язку із зміною ціни природного газу» (далі – Постанова) склалась ситуація, що ставить під загрозу конституційні права громадян України з особливими потребами.

«Заклади, які опікуються на волонтерських та громадських засадах особами з різними нозологіями, стали фактично заручниками ситуації та втрачають можливість надавати соціальні та освітні послуги сім’ям, що мають дітей та близьких з інвалідністю, з особливими освітніми потребами та незахищеним категоріям потребуючих. Адже відтепер такі організації мають сплачувати за послуги опалення за тарифом утричі вищим від бюджетного навчально-освітнього закладу», – зауважив Петро Олешко.

«Вважаємо, що такий підхід, закладений у цій Постанові, має чітко виражений дискримінаційний характер щодо прав багатотисячної спільноти людей з особливими потребами в Україні, їх родин та всіх однодумців і волонтерів, які допомагають людям з особливими потребами соціалізуватися і ставати повноправними членами українського суспільства.

Ми наполягаємо, щоб до українських закладів, установ, організацій, що опікуються громадянами з особливими потребами на волонтерських та громадських засадах; недержавних дошкільних, шкільних та позашкільних освітніх та соціальних закладів, що надають навчальні або соціальні послуги для дітей з особливостями розвитку, українська влада ставилася не як до комерційних структур (адже діють вони переважно завдяки спільним зусиллям батьків, спонсорів та волонтерів), а як до освітніх та соціальних закладів які функціонують за бюджетний рахунок.

Вважаємо, що введення в дію Постанови у такому вигляді є помилкою, і з огляду на зазначене, ми, депутати Луцької  районної   ради восьмого скликання, просимо Кабінет Міністрів України звернути увагу на ситуацію, наведену у зверненні та внести відповідні зміни до Постанови», – йдеться у зверненні депутатів Луцької райради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: