21:47, 22 Лютого 2023

Луцька літературна резиденція прийматиме особливу подію

Польська письменниця, літературна критикиня, президентка Спілки письменників Польщі, професорка Анна Насіловська прочитає лекцію “Пьотр Равіч та його роман “Кров неба” у Волинському національному університеті імені Лесі Українки.

Про це йдеться на сайті Луцькради.

У 1961 році письменник Пьотр Равіч (який походив з єврейської родини зі Львова) опублікував автобіографічний роман французькою мовою “Кров неба”. Щоб приховати своє єврейське походження й врятуватися від концтабору під час Другої світової війни, герой роману Борис видає себе за українця. Однак йому не вдається уникнути долі жертв Голокосту. Читач крізь Борисову оптику пізнає внутрішнє і зовнішнє життя гетто, будні концтабору і водночас трагікомічність й абсурдність часу війни.

Пьотр Равіч 1961 року отримав за свій роман літературну відзнаку Франції — Prix Rivarol.

Під час лекції професорка Анна Насіловська розповість і про активне творче життя Пьотра Равіча в еміграції, його дружні стосунки зі Славомиром Мрожеком, Еженом Йонеско, Чораном, Єжи Косинським, Андре Шварц-Бартом та співпрацею з часописом Єжи Ґедройця “Культура”.

Лекція відбудеться польською мовою у приміщенні полоністичного кабінету імені Юзефа Лободовського (вул. Винниченка, 30-а). Вхід на подію вільний для всіх зацікавлених.

Проєкт реалізували в рамках Луцька літературна резиденція “Місто натхнення”, за підтримки Управління туризму та промоції міста Луцької міської ради, Волинський національний університет імені Лесі Українки, першої української сервісної соцмережі про книги LitCom, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: