08:14, 19 Червня 2020

Луцька художниця представила фотопроект-роздум про еталони краси

Краса не буває масовою – вона завжди унікальна: відома луцька художниця та засновниця студії «Арт-кластер» Катерина Ганейчук, представила на жіночій виставці, в залах Галереї мистецтв (що на вулиці Лесі Українки, 24А) свій фотопроект «БАРБІ».

Про це інтернет-виданню “Волинь Online” повідомила художниця.

«Цей фотопроект присвячений моїм роздумам про еталони краси, нав’язані середовищем. І про те, як вони змінюються і, як на нас впливають», – пояснює художниця.

Вона нагадує, як у різних країнах і чоловіки, і жінки калічили себе, заради певних шаблонів краси, які нав’язувало їм тоді суспільство. І в результаті люди, які слідували цим прикладам, ставали жертвами такої краси. Зрештою з тих часів нічого не змінилося. Може, шаблони стали інакшими, але нікуди точно не зникли.

Фотопроект «Барбі» став експериментом Катерини Ганейчук та учениць її студії: Анастасії Гомзякової, Юлії Булат та Сандри Денісової.

Спочатку дівчата одягнулися, як ляльки, і фотографувалися з ляльками барбі. А потім почали імпровізувати й ламати цих ляльок, як символ розлому заданих кимось шаблонів. Так і народився фотопроект.

«Я сподіваюся, що жінки і молоді дівчата з часом змінюватимуть своє уявлення про красу. Будуть цінувати свою унікальність. Що до них буде приходити розуміння того, що унікальність краси — це першочергове. І все, що стає масовим, перестає бути красою. Краса завжди унікальна», – наголошує Катерина Ганейчук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: