14:02, 13 Грудня 2022

Луцька громада отримала бюджет на 2023 рік

Депутати Луцької міської ради проголосували за бюджет Луцької міської територіальної громади на 2023 рік під час позачергового засідання 38 сесії.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

За словами директора департаменту фінансів, бюджету та аудиту Лілії Єлової, при формуванні бюджету забезпечили фінансування пріоритетних напрямків економічного та соціального розвитку громади, покриття додаткових витрат, пов’язаних з впровадженням воєнного стану.

Одночасно під час війни не менш важливими та найактуальнішими після військових є соціальні питання – це підтримка внутрішньо переміщених та/або евакуйованих осіб, проведення фінансування видатків на заробітну плату, енергоносії та інші захищені видатки, продовження виконання соціальних програм.

Обсяг доходів бюджету міської територіальної громади на 2023 рік обрахували в сумі 2,694 мільярда гривень, у тому числі: загального фонду 2,611 мільярда, спеціального фонду 82,602 мільйона, з них бюджет розвитку 15,5 мільйона гривень.

Основним джерелом надходжень загального фонду є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого становить 65,9 % від заплановано обсягу доходів загального фонду. Розрахунок прогнозу надходжень податку на доходи фізичних осіб на 2023 рік здійснили з врахуванням розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 6700 грн; розміру посадового окладу 1-го тарифного розряду 2893 грн; бази та ставок оподаткування доходів фізичних осіб, передбачених нормами Податкового кодексу України.

Також у наступному році планується отримати надходжень від акцизного податку 246,72 мільйона гривень. Розрахунок надходжень місцевих податків і зборів на 2023 рік здійснили за видами податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України. Запланована сума становить 582,175 мільйона, що складає 22,3 % загального фонду бюджету.

Видатки бюджету територіальної громади на 2023 рік обрахували з урахуванням вимог програмно-цільового бюджетування на підставі поданих головними розпорядниками коштів бюджетних запитів. Усього видатки бюджету у 2023 році складуть 2,667 мільярда гривень.

Детальніше з проектом бюджету Луцької територіальної громади на 2023 рік можна ознайомитися тут.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: