15:00, 03 листопада 2021

Луцьк спільно з Краєм Ліппе працюватиме над безпечним поводженням з побутовими відходами

Сьогодні під час чергового засідання виконавчого комітету погодили проект програми «Впровадження міжнародного проекту «Спільний пошук нових рішень у комунальному господарстві: поводження з органічними відходами у Луцькій міській територіальній громаді».

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Вікторія Гомонець поінформувала присутніх про основні моменти документу. За її словами, Луцька міська рада спільно з Краєм Ліппе (Німеччина) виграла кошти на реалізацію міжнародного проекту “Спільний пошук нових рішень у комунальному господарстві: поводження з органічними відходами у Луцькій міській територіальній громаді”. Він фінансуватиметься за кошти Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Бюджет програми становить 310,5 тисячі євро. Вікторія Гомонець наголосила, що з цієї суми 244,17 тисячі євро становлять грантові кошти. Співфінансування з міського бюджету становить 66,33 тисячі євро.

Начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності повідомила, що у рамках проекту запланували придбати 20 компостерів для навчальних закладів Луцької міської територіальної громади. Також придбають і встановлять обладнання для очистки фільтрату на полігоні твердих побутових відходів у селі Брище.

Запланована й інформаційна кампанія щодо правильного поводження з органічними відходами у громаді, обмін досвідом між Луцьком та Краєм Ліппе.

Член виконкому Олег Чернецький поцікавився, чи нема у планах будівництва сміттєпереробного заводу.

Міський голова Ігор Поліщук зауважив, що нині вивчається питання щодо будівництва такого заводу. Однак, за його словами, сьогодні в Україні нема жодного сміттєпереробного заводу. У країнах Європи тариф для населення складається з двох частин, зокрема, окремо справляється плата на вивезення сміття і окремо на його утилізацію. В деяких країнах ці два тарифи становлять 20 євро з однієї людини. У нас тариф 18,6 гривні з людини. В Європі на тарифі за утилізацію і виживають сміттєпереробні заводи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: