21:02, 13 Жовтня 2020

Луцьк отримав понад 16,5 мільйона гривень від ЄС на збереження пам’яток у Старому місті

Виконавчий комітет Луцької міської ради отримав черговий транш ЄС у сумі понад 16,5 мільйона гривень на впровадження проекту «Нове життя Старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна» Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 Європейського Інструменту Сусідства.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Ці кошти спрямують на завершення ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках архітектури національного значення (монастир єзуїтів та башта Чорторийських з оборонним муром), на благоустрій, озеленення й освітлення прилеглої території, облаштування у підвалах колегіуму експозицій навчального процесу та лицарських обладунків ручної роботи. Також планується встановлення сучасного обладнання, що даватиме можливість відвідувачам зануритись у минуле за допомогою технологій віртуальної реальності та голографічних проекцій.

Отриманню грантових коштів передував складний процес звітності та аудиту використання близько 10,4 мільйона гривень авансового платежу за проектом, який виконавчий комітет Луцької міської ради отримав у 2019 році. Перевірка прийнятності витрат тривала майже півроку. Отримання чергового траншу стало результатом позитивної оцінки фінансового звіту, підготовленого командою проекту у співпраці з Люблінськими партнерами.

Крім того, у зв’язку з об’єктивними обставинами, що виникли через карантинні обмеження та через труднощі в реалізації проекту відповідно до попереднього календарного плану головним чином по стороні польського партнера (Адміністрація міста Люблін), додатковою угодою до грантового договору термін реалізації проекту продовжили до кінця 2021 року.

Довідково.

Проект “Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна” із загальним бюджетом 1,676 млн. євро, з яких 1,034 млн. євро отримає місто Луцьк, передбачає реставрацію башти Чорторийських, підвалів та частини фасаду монастиря єзуїтів в Луцьку, Готичної вежі у Любліні, а також інші заходи, спрямовані на промоцію цих архітектурних об’єктів та покращення туристичної привабливості історико-культурних пам’яток обох міст.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: