15:02, 22 Жовтня 2020

Луцьк отримав перші з 29 нових тролейбусів

21 жовтня Луцьк отримав перші два з 29-ти низькопідлогових 12-метрових тролейбусів, закуплених за кредитні кошти від Європейського інвестиційного банку. Це стало можливим завдяки участі Луцька у проекті ЄІБ «Міський громадський транспорт України» (UUPTP), що є рамковим кредитом від ЄІБ. В межах проекту місто отримає позику загальною сумою 4.36 мільйонів євро на придбання нових тролейбусів.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Нові тролейбуси курсуватимуть за маршрутом № 15. Тролейбуси обладнано комфортними м’якими сидіннями, кондиціонерами салону та водія, USB портами для зарядки мобільних пристроїв, точками доступу WI-FI. Завдяки пандусам та низькій підлозі тролейбуси забезпечать легкий доступ людям похилого віку, людям з інвалідністю та пасажирам з дитячими візочками. Таким чином, жителі Луцька зможуть отримати якісний та зручний громадський транспорт.

«Для Луцька – це не лише нові сучасні тролейбуси, додаткові запасні частини та діагностичне обладнання. Це також покращення доступності пасажирських перевезень без шкоди для довкілля», – зазначив Жан-Ерік де Загон, голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні.

Окрім кредиту від ЄІБ на придбання нових тролейбусів, профінансована Європейським Союзом технічна підтримка (3.5 млн євро) у межах цього проекту допомагає Міністерству інфраструктури й містам-учасникам у впровадженні європейських стандартів для підтримки сталої міської мобільності. Луцьк, зокрема, отримає 150 000 євро як інвестиційний грант від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP) для поліпшення транспортної інфраструктури міста.

«Екологічний та енергоефективний громадський транспорт, який завдяки проекту ЄІБ тепер доступний і для мешканців Луцька, наближає Україну до європейських стандартів. Важливо, що тролейбуси обладнані можливостями для перевезення маломобільних груп населення, вони комфортні та безпечні для пасажирів», – повідомила Наталія Форсюк, заступниця Міністра інфраструктури України.

Тролейбуси для Луцька виготовило дочірнє підприємство «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс». 27 квітня 2020 року Міська рада Луцька та «Богдан Моторс» підписали контракт на поставку 29 нових низькопідлогових 12-метрових тролейбусів, включно із запасними частинами та витратними матеріалами, а також набір обладнання та інструментів для обслуговування, ремонту та пов’язаних із цим послуг. Згідно з графіком поставки, тролейбуси прибуватимуть до Луцька до кінця серпня 2021 року.

«Завдяки співпраці з ЄІБ наше місто може суттєво удосконалити систему громадського транспорту, наблизити її до європейських стандартів, а також підвищити комфорт і безпеку пасажирських перевезень. Розвиток міської інфраструктури та створення зручних умов пересування для мешканців міста – одне із наших пріоритетних завдань», – прокоментував Григорій Пустовіт, виконувач повноважень міського голови, секретар Луцької міської ради.

Довідкова інформація

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) – державна фінансово-кредитна установа Європейського Союзу. В Україні банк працює з 2007 року. Банк ЄС прагне підтримати Україну та допомогти створити умови, необхідні для досягнення економічної стабільності. Наразі ЄІБ надав Україні кредитів на загальну суму 6,5 млрд євро. Найважливіші сфери кредитування ЄІБ в Україні – це соціальна та економічна інфраструктура, транспорт і сполучення, розвиток місцевого приватного сектору, енергоефективність, інновації та боротьба з наслідками змін клімату.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: