17:50, 16 Березня 2020

Луцьк на карантині: у місті не працюватимуть ринки, заклади та більшість магазинів

Жорсткі обмеження з метою попередження поширення коронавірусу затвердили депутати міськради. 

Про це йшлося під час пленарного засідання позачергової сесії Луцької міськради 16 березня.

Депутати ухвалили рішення про тимчасове зупинення роботи об’єктів загального користування, розташованих у м. Луцьку та населених пунктах Прилуцького старостинського округу, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19.

З 16 березня до закінчення карантину  вирішили тимчасово зупинити роботу таких об’єктів загального користування незалежно від форми власності та підпорядкування, розташованих у м. Луцьку та населених пунктах Прилуцького старостинського округу:

кінотеатрів, театрів, музеїв, галерей, бібліотек та інших культурних і розважальних закладів;

дитячих розважальних центрів та клубів, майданчиків, у тому числі спортивних та зоопарку;

фітнес-клубів, тренажерних залів, басейнів, спортивних майданчиків та стадіонів;

усіх магазинів, крім продуктових та аптек;

торговельно-розважальних центрів, та нічних клубів;

ринків, ярмарків та інших місць масової торгівлі;

ресторанів, закладів громадського харчування (крім роботи з доставки їжі), барів, клубів, кафе, дискотек, пабів;

закладів побутового обслуговування, а саме салонів краси, саун та лазень, косметологічних кабінетів, кабінетів масажів, перукарень, тату салонів та інше;

стоматологічних кабінетів усіх форм власності, за винятком КП “Луцька міська клінічна стоматологічна поліклініка”.

Заборонити вуличні концерти та виступи вуличних музикантів.

Рекомендувати закриття підприємств, установ, організацій міста, а у разі неможливості їх закриття через неперервний виробничий цикл, дозволити їх роботу під особисту відповідальність керівника.

Продовжити призупинення навчання у закладах загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, та заняття у спортивних школах, секціях, гуртках, курсах, тощо та рекомендувати призупинити навчання керівникам закладів професійної (професійно-технічної) освіти та вищих навчальних закладів усіх форм власності.

Власникам торговельних закладів, банків, поштових відділень та інших закладів забезпечити за допомогою розмітки в касовій зоні, та у разі необхідності на вході, між людьми в черзі відстань 1,5 метри, а також встановлення дезінфекторів для обробки продуктових корзин і візків. Видавати кожному відвідувачу одноразові рукавички, у разі неможливості забезпечити дезінфікатори на вході, здійснювати регулярне прибирання та дезінфікацію приміщень»,- йдеться у рішенні.

Рекомендували:

керівництву КП “Луцька міська клінічна лікарня” тимчасово призупинити планову госпіталізацію у до окремого рішення;

керівникам центрів первинної медичної допомоги міста, КП “Луцька міська дитяча поліклініка” змістити акценти роботи сімейних лікарів, педіатрів по прийому громадян з ознаками респіраторних захворювань з поліклінік до відвідування  їх вдома та комунікацію через засоби зв’язку (телефони).

Зобов’язали керівників КП «Луцька міська клінічна лікарня, КП «Луцький клінічний пологовий будинок», КП «Луцька міська дитяча поліклініка», центри первинної медичної допомоги, КП “Луцька міська стоматологічна поліклініка” додатково закупити експрес-тести на коронавірус COVID 19, засоби індивідуального захисту, дезінфікуючі засоби, захисні костюми, кисневі концентратори, апарати штучної вентиляції легень.

Вирішили попередити керівників закладів, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, а також інших суб’єктів підприємницької діяльності про персональну відповідальність за невиконання цього рішення згідно з чинним законодавством України.

Також передбачили моніторинг цін в аптеках, щоб не допустити немотивованого підвищення цін. Для магазинів, аптек та інших закладів торгівлі та обслуговування населення встановили норматив знаходження одночасної кількості людей з розрахунку одна людина на 15 метрів квадратних.

Секретар міськради Григорій Пустовіт закликав лучан повідомляти в групу оперативного реагування «15-80» про тих, хто порушуватиме це рішення. Міська влада, мовляв, зможе вплинути на нерадивих підприємців і керівників та навести лад. Мета рішення, з його слів, максимально обмежити вихід людей з квартир на найближчі три тижні або більше.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: