18:50, 06 Квітня 2020

Лучанин, який живе поблизу епіцентру коронавірусних подій: «Я і мої знайомі вірус в обличчя не бачили»

Міжміський транспорт, відсутність хворих та померлих від коронавірусу, але жорсткий карантин – такі будні італійського містечка, яке розташоване за сім кілометрів від епіцентру епідемії коронавірусу.

Про це для інтернет-видання «Волинь Online» розповів лучанин Вадим Радіонов, який вже 21 рік живе в Італії.

Містечко Местрино із понад 11 тисячами осіб у Провінції Падуя, що у регіоні Венето, розташоване за сім кілометрів від маленького містечка Во із населенням понад три тисячі осіб, де зафіксували першу смерть від коронавірусу в Італії. Це був 78-річний чоловік, який мав хронічні захворювання. Містечко відразу огородили і протестували все населення на коронавірус. Усього приблизно 3 % населення були інфіковані, але більшість з них – не мали жодних симптомів захворювання.

Як зазначає Вадим Радіонов, він не має жодного знайомого ні хворого, ні померлого на коронавірус. Його знайомі – теж таких не знають. При цьому про величезну кількість хворих постійно говорять усі ЗМІ.

«У лице я сам вірусу не бачив, з ним не знайомий, мої знайомі – теж», – наголошує чоловік.

Міжміський транспорт курсує. Його ніхто не зупиняв. Однак вже решта – не працює. Спочатку штраф за порушення карантину становив від 200 євро або три місяці домашнього арешту, тепер – від 500 до 3 000 євро штрафу або від трьох місяців до півроку домашнього арешту для тих, хто інфікований ходить гуляти.

У магазин та аптеку можна лише у масці та рукавичках. У парк не можна, але можна гуляти зі собакою навкруги дому – 100-200 метрів.

Вадим Радіонов зізнається, що він при цьому гуляє, куди хоче. Хворих ніде не бачив.

Тим, хто офіційно працює за контрактом, держава виплачує 80 % від зарплати.

За попередніми даними, з 14 квітня тут будуть починати поступово знімати обмеження, розпочнуть свою роботу установи і запускатимуть виробництва. Поки що це вирішують, але економіка вже «на колінах».

Він переконаний, що людей хочуть загнати в борги. Борг Італії, до слова, становить 240 % ВВП країни і більшість – це зовнішній борг. Попри хорошу медицину, в Італії велика корупція, і протягом останніх десяти років медицину знищували.

Вадим Радіонов вважає, що все це велика запланована афера:

«Скажу Вам, як історик, справжню правду ми дізнаємося через років 40-50, коли це вже буде не актуально. Справжня історія тоді пишеться, коли вже немає персонажів і нікому це не цікаво».

Примітка редакції: за станом на 6 квітня у світі підтвердили 1 297 846 випадків захворювання на COVID-19, кількість летальних випадків, спричинених коронавірусною хворобою, становить 71 282. Італія – серед лідерів за кількістю захворілих та померлих.

Відповідно до даних ВООЗ, більшість хворих (близько 80 %) одужують спонтанно без необхідності в госпіталізації. Приблизно в одному з п’яти випадків захворювання COVID-19 протікає у важкій формі з розвитком дихальної недостатності. У літніх людей, а також осіб із супутніми захворюваннями, наприклад гіпертонією, захворюваннями серця та легень, діабетом або онкозахворюваннями, ймовірність тяжкого перебігу захворювання вища. Проте заразитися COVID-19 і тяжко захворіти може кожен. Людям в будь-якому віці варто негайно звертатися за медичною допомогою в разі наявності підвищеної температури тіла і / або кашлю, що супроводжуються утрудненим диханням / задишкою, болем / відчуттям закладеності в грудній клітці, порушеннями мови або руху.

Низка країн запровадила карантинні заходи та обмеження для запобігання поширення  COVID-19 – від закриття кордонів та заборони масових заходів до закриття шкіл та введення комендантської години.

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: