10:10, 21 Лютого 2020

Лучани проти винищення «потрійних» ялинок на Театральному майдані

Лучани просять не нищити потрійні ялинки у місті.

Відповідну петицію зареєстрували на сайті “Єдина система місцевих петицій”

“Прошу зберегти ялинки на Театральному майдані, які величаються місцевими також як: «потрійні», «різдвяні», «святкові», «новорічні», «соборні», «майданні» у зв’язку із загрозою їх знищення через реконструкцію Майдану.

Ялинки, які займають окреме місце і щороку прикрашаються до зимових свят, є невід’ємною частиною зимового періоду міста та центру Луцька. Згідно із проектом-переможцем щодо реновації центрального майдану, передбачається їх винищення, хоча проти цього виступає чимало лучан, які коментували план проекту. Хоча в цілому, згідно соціологічних опитувань місцевих служб, більшість населення підтримує оновлення, воно при цьому не підтримує ідею зрубу цих ключових для ландшафту дерев.

«Потрійна ялинка» є достатньо давньою – їх можна побачити ще на старих фотознімках. При цьому вона тісно асоціюється із архітектурною панорамою, що склалася, є знайомою кільком поколінням лучан. Мало того, Луцька ялинка опинилася на 5 місці серед найгарніших новорічних ялинок 2019-2020 року у конкурсі, що проводило видання “Укрінформ”, – йдеться у петиції.

Тому просять забезпечити гарантію недоторканності головних ялинок міста.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: