14:44, 22 Травня 2019

Лучани вшанували пам’ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТО

Сьогодні, 22 травня, громадськість нашого міста вшанувала пам’ять Великого Кобзаря, 158-му річницю перезахоронення його праху на Чернечій горі поблизу міста Канева.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

22 травня – важлива дата для кожного українця. У цей день прах Тараса Григоровича Шевченка, згідно з його заповітом, перепоховали в Україні. Адже помер 47-річний український поет у Санкт-Петербурзі, де його спочатку і поховали на Смоленському кладовищі. Але і друзі Тараса Григоровича, і численні шанувальники його творчості знали про палке бажання поета бути похованим згідно з його “Заповітом”, написаним ще в 1845 році, на рідній землі.

“Як умру, то поховайте мене на могилі, серед степу широкого, на Вкраїні милій…”, – писав Кобзар.

Після того, як 58 днів прах Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, за клопотанням Михайла Лазаревського перевезли до України й перепоховали на Чернечій горі біля Канева.

Вклонитися Великому Кобзарю разом з небайдужими лучанами прийшов секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт.

Священнослужителі відслужили панахиду, а лучани поклали до підніжжя пам’ятника Великому Кобзарю квіти, бо ім’я Тараса Григоровича Шевченка невіддільно пов’язано з Україною.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: