18:00, 20 Липня 2018

Лучани обговорили пріоритети нового плану Партнерства «Відкритий Уряд». ФОТО

Партнерство «Відкритий Уряд» – багатостороння міжнародна ініціатива, яка покликана об’єднати зусилля урядів та суспільства для створення позитивних змін у житті громадян. На скільки ефективно реалізовані проекти цієї ініціативи в Україні? Що планується реалізувати у 2018–2020 роках?

Свої відповіді на ці питання дали громадські активісти та представники влади, які зібралися на обговорення проектів Партнерства “Відкритий Уряд” в Луцьку 19 липня, – повідомляють організатори заходу.

“Україна приєдналась до цієї ініціативи в 2011 році. В рамках Партнерства “Відкритий Уряд” запроваджено державне фінансування політичних партій, доступ до відкритих даних та архівів комуністичного режиму, Єдиний веб-портал використання бюджетних коштів, система електронних публічних закупівель “ProZorro”, електронні петиції, ЕІТІ стандарти, електронні декларації, тощо”, – зазначила керівниця ГО “Волинський інститут права” Ірина Гайдучик.

Більшість з учасників обговорення висловили думку, що проекти та заходи цієї ініціативи підвищують прозорість української влади та сприяють появі нових способів громадського контролю. Водночас, є чимало проблем, пов’язаних з їх практичним впровадженням.

“Електронне декларування, система закупівель “ProZorro”, відкриті дані – це звісно добре! Але мінус у їх практичному впровадженні. Мають бути важелі впливу на махінації з декларуванням, з коштами! Ті  важелі впливу і механізми відповідальності, які існують зараз – є не ефективними”, – вважає керівник ГО “Лучани” Богдан Шиба.

Присутні під час заходу представники влади – заступник начальника Управління з питань внутрішньої політики Волинської  ОДА Віктор Сливка та  заступник начальника організаційного управління Волинської ОДА Тетяна Савич – розповіли, що крім всеукраїнського плану реалізації Партнерства “Відкритий Уряд”, створено й регіональний план.

“Ведеться постійна робота щодо втілення в життя заходів цього документу. Наприклад, багато чого зроблено в частині надання адміністративних послуг. Крім ЦНАПів в районних центрах, створюються Центри адміністративних послуг і в ОТГ”, – зазначила Тетяна Савич.

Учасники заходу також обговорили пріоритетні заходи  нового плану дій Партнерства “Відкритий уряд” на 2018–2020 роки. Зокрема, закцентували увагу на тому, що чимало заходів нового плану зосереджені на продовжені вже існуючих проектів та реалізації соціальних ініціатив – підвищення громадського контролю в системі “ProZorro”; підвищення прозорості використання бюджетних коштів шляхом створення системи “Прозорий бюджет”; створення інформаційного порталу, що містить інформацію про заклади, які надають первинну медичну допомогу; створення відкритих інтерактивних карт стану забруднень навколишнього середовища; забезпечення вільного доступу до інформації про суб’єктів освітньої діяльності, тощо.

“З усіма цими ініціативами можна ознайомитися на сайті. Більше того, до 20 липня тривало голосування, де кожен міг визначити ті заходи, які першочергово важливі для розвитку нашої держави”, – зазначила Ірина Гайдучик.

Також вона додала, що обговорення проектів нового плану дій Партнерства “Відкритий уряд” не обмежиться даним публічним заходом. Вже цього вересня у Львові відбудеться Форум з обговорення проектів цієї ініціативи, куди з’їдуться громадські активісти, представники влади та бізнесу, журналісти з різних західноукраїнських областей.

Захід організували представники ГО “Волинський інститут права”.

Довідково: Захід реалізований в рамках «Партнерство «Відкритий Уряд» – кроки назустріч співпраці» в контексті Проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», за фінансової підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: