09:40, 30 Січня 2019
Лучанам розповіли, чи є будівельні роботи, на які не потрібно брати дозволи
Які зміни у дозволах на будівельні роботи, чи є якісь будівельні роботи, що можна проводити без відповідних дозволів та коли це набуде чинності дізнавалося інтернет-видання «Волинь Online».
Стосовно цієї теми, ми поспілкувалися із керівником юридичного відділу компанії «Атланта Нерухомість» Вадимом Якимчуком.
Вадиме, останнім часом в мережі Інтернет з’явилося багато інформації про зміни в законодавстві, які дозволяють проводити багато будівельних робіт без відповідних дозволів. Як це можеш прокоментувати?
Дійсно, інформація частково відповідає дійсності. 18 грудня 2018 р. Кабінет Міністрів України вніс зміни до переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Проте, звертаю увагу, станом на цей момент дані зміни ще не були офіційно опубліковані, тому й не набрали чинності.
Кого можуть стосуватися ці зміни? Чиє життя, так би мовити, вони мають полегшити?
Перш за все, власників жилих та нежилих будинків, приміщень, споруд, які мають намір проводити роботи з переобладнання та перепланування відповідних будинків чи споруд, виконання яких не передбачає втручання в огороджувальні та несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування. Тобто ці зміни стосуються перепланування не тільки в приватних будинках, а й в квартирах багатоквартирних будинків. Крім того, наприклад, можна робити перепланування (без втручання в огороджувальні та несучі конструкції) торговельних залів ТРЦ, офісних приміщень бізнес-центрів, та інших об’єктів, що за класом наслідків належать до СС2 та СС3. Також дозвіл не потрібний при обладнанні (переобладнанні) будівель і споруд приладами для ведення відокремленого обліку енергоносіїв, гарячої і холодної води.
Чи можна здійснювати реконструкцію, капітальний ремонт чи переоснащення внутрішніх систем? Якщо так, яких саме?
Дозвіл не потрібно буде отримувати при реконструкції, капітальному ремонті або переоснащенні таких внутрішніх систем:
– опалення, у тому числі, що передбачає встановлення або заміну обладнання індивідуальних теплових пунктів, заміну трубопроводів систем опалення, балансування систем опалення, встановлення балансувальних клапанів та/або витратомірів, зміну типу систем опалення з однотрубної на двотрубну та/або з вертикальної на горизонтальну, встановлення та/або заміну опалювальних приладів, обладнання опалювальних приладів автоматичними регуляторами температури в приміщеннях, встановлення та заміну приладів-розподілювачів та іншого обладнання регулювання і обліку теплової енергії;
– вентиляції;
– водопостачання і водовідведення, у тому числі, трубопроводів;
– силових та слабкострумових систем, які забезпечують функціонування будівель і споруд.
З підвищенням вартості комунальних тарифів популярним та економічно вигідним стало утеплення житлових будинків. Чи потрібний дозвіл у цьому разі?
В оновленій редакції Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, чітко зазначено, що не потребує дозволу виконання будівельних робіт із теплової ізоляції введених в експлуатацію житлових будинків (стін, даху, горища, технічного поверху, цоколя, підвалу). Зазначене рішення стосується індивідуальних житлових будинків, які належать до об’єктів із незначними (СС1) наслідками, та багатоквартирного житла висотою до 100 м — об’єктів із середніми (СС2) наслідками. Раніше для проведення таких робіт потрібно було отримувати обов’язковий дозвіл ДАБІ.
Чи є якісь винятки з цього переліку?
Так, дія переліку не поширюється на об’єкти, що належать до пам’яток культурної спадщини.
Додатково звертаю увагу, що всі вищезазначені зміни, про які ми говорили, набувають чинності після їхньої офіційної публікації.
Залишити відповідь