22:41, 22 Травня 2019

Лучанам розкажуть про секрети середньовічної медицини

У луцькому Центрі туристичної інформації та послуг відбудеться публічна лекція на тему «Медицина середньовіччя: що лікували, хто лікував, та чи лікували взагалі?».

Про це повідомляють організатори.

Подія відбудеться 25 травня.

Про медицину середніх віків і по сьогодні говорять з певним острахом та асоціюють з «темними віками». Таку репутацію вона набула в епоху Просвітництва. Проте чи дійсно настільки жахливою вона була?

На лекції учасники дізнаються про те, на що хворіли та як лікувалися європейці в добу пізнього середньовіччя; які медичні практики залишилися в історії, а до яких ми звертаємося й по сьогоднішній день; ким були середньовічні ескулапи, де вони здобували фахову підготовку, та чи дійсно вони лікували.

Також довідаєтеся, де у середні віки могли навчатися медицині вихідці з українських земель. Які предмети вони вивчали, які навички здобували, та чи могли вони реалізуватися і заслужити визнання серед європейських колег.

Лектор – Людмила Ващук, Голова ГО «Симболон. Центр середньовічних та ранньомодерних студій».

Початок — о 16:00.

Довідка: В 2019 році в рамках відзначення 590-річниці З’їзду європейських монархів започаткували просвітницький проект публічних лекцій, екскурсій, виставок, квестів «1429: З’їзд європейських монархів у Луцьку». Упродовж року в лучан і гостей міста буде унікальна можливість дізнатись, для чого був організований З’їзд, чому він відбувся саме у Луцьку, про видатних особистостей того періоду, тогочасне суспільство, політику, релігію, культуру, музику, медицину, живопис, моду та кухню, тощо.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: