15:07, 29 Березня 2019

Лучанам пояснили, чому опалюють квартири, коли на вулиці тепло

У «Луцьктеплі» пояснили, чому обігрівають квартири, коли на вулиці +15 ºС.

Про це повідомляють на сайті підприємства.

“Дійсно, період переходу зими у весну – час специфічний. Вдень тепліше, вночі ж можуть бути приморозки. Кілька днів повітря пахне весною, а потім повертаються холоди з дощем чи й снігом. То як же на такі зміни має реагувати постачальник послуг з централізованого опалення і гарячої води? Виважено: дивлячись на термометр, і відповідно реагуючи. Реагуванням ми називаємо зниження параметрів подачі теплоносія до мінімально можливих з огляду на необхідність надавати послугу, яка відповідатиме санітарним нормам – +18 ºС у внутрішніх кімнатах та +20 ºС у зовнішніх”, – йдеться у повідомленні.

Однак, з огляду на складність технологічного процесу, температурні показники можуть бути вищими. Під складнощами розуміють необхідність надання як послуги з централізованого опалення, так і гарячого водопостачання (до якої теж виставляються вимоги – не нижче +50 ºС в точці розбору), що не дозволяє надто знизити параметри роботи теплогенеруючого обладнання (до прикладу, на міжопалювальний період, коли підприємство надає послугу лише з гарячого водопостачання, частина котелень припиняють роботу або переходять на літній режим. В опалювальний сезон такої можливості немає).

“Відтак, підходимо до питання розміру нарахувань за спожиті (або «випущені у відчинене вікно») послуги. Як неодноразово наголошувалося розмір нарахувань залежить від середньодобової температури зовнішнього повітря. Розрахункова температура для тарифу – +1,47 ºС. Відповідно, коли температурні показники вищі – розмір нарахувань зменшується. Яким він буде за мінливий березень? Розрахунок від відділу збуту за його підсумками буде оприлюднено згодом”, – зазначають у “Луцьктеплі”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: