21:50, 13 Березня 2019

Лучанам показали старовинне традиційне вбрання. ВІДЕО

У Луцьку представили проект «Гапличка», який показує традиційне вбрання волинян, розповідає про історії їх життя, про незламність українського духу, щиру душу, генетичний код та майбутнє. Презентували чоловіче та жіноче вбрання, структуроване по районах.

Про це повідомляється на сторінці проекту у «Фейсбук».

Засновниця проекту Юлія Євпак каже, що все починалося із пошуків стародавнього одягу.

«Все почалось з того, що шукали вбрання лучанок, в яке вони були вбрані 100 років тому. Виявилось, що ніхто не збирає «міського» одягу, але по-різному представлена історія районів. Коли побачили вперше ті хустки, фартухи у мене природно виникла ідея зібрати ці образи та показати волинянам»,— розповідає Юлія.

Зі зйомками одягу та створити їх історію допомогли працівниці відділу етнографії Волинського краєзнавчого музею.

«Зараз дуже модним є напрямок ретро та етно. Ретро не знайшли, але знайшли етно: 100 років – це досить вагомий вік. Одяг допомагав підбирати Волинський краєзнавчий музей. Мені час від часу здається, що ми вчимо багато загального — історію українського костюму, гуцульські наряди, буковинські вінки, а поруч існує таке наше і геть без уваги — це волинське вбрання. Ці застібки, крий, візерунки для вишивки (різниться кожен район), чоловічі сорочки — ніде такого не знайдемо! Хотілось, аби люди це бачили, знали, цінували та пишались власним, могли створити вже сучасні вишиванки за історичними мотивами», — впевнена жінка.

Кожне вбрання: застібки, візерунки, фартухи та запаски — важка праця наших предків вкладена у вишивку. Кожна має свою унікальну історію виникнення, життя та існування. Кожна має цінність для Волині.

Тож засновниця проекту переконана, що проект буде розвиватися в різних напрямках. Поки жінка запевняє, що в майбутньому ці вишивки має побачити уся Україна, а можливо і світ, а тому планує видати презентаційну фото-книгу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: