20:54, 12 Січня 2021

Лучанам нагадують про можливість отримання житлових субсидій

Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій, яка діє в Україні вже понад 20 років.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Що менші доходи домогосподарства, то меншою є частка обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги. Відповідно до норм Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 ,,Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива” (зі змінами) (далі – Положення), житлова субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми житла, соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами й розміром обов’язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.

Для призначення житлової субсидії особа подає до органу соціального захисту населення заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами.

Мешканці Луцької міської територіальної громади щодо призначення житлової субсидії можуть звертатися із заявою та декларацією до департаменту соціальної політики Луцької міської ради (пр-т Волі, 4а), його філій (пр-т Соборності, 18, вул. Бенделіані, 7), департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» (вул. Лесі Українки, 35) особисто, або поштою чи в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики.

Для мешканців Прилуцького старостинського округу в селі Прилуцьке щочетверга з 8:30 до 17:30 організували прийом документів на всі соціальні допомоги та послуги.

Звертають увагу, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2020 № 1324, розмір призначеної житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу не буде враховуватися до середньомісячного сукупного доходу осіб, яким надаються державні допомоги.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: