11:03, 27 Лютого 2019

Лучанам нагадали, що Крим – це Україна

В Україні щорічно з 2014 року 26 лютого відзначають День спротиву окупації Криму. Саме цього дня п’ять років тому в Севастополі відбувся багатотисячний мітинг кримських татар та проукраїнських активістів на підтримку територіальної цілісності України. Відтак, провели пам’ятні заходи і в обласному центрі Волині.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Зокрема, на Театральному майдані міста Луцька 26 лютого 2019 року відбулася Всеукраїнська акція до Дня спротиву окупації Криму. На мітингу були присутні активісти з громадської організації «Кримські татари Волині» та небайдужі лучани.

Так, голова ГО Сервер Зейнідінов під час виступу розповів про історію подій п’ятирічної давнини.

“Близько 15 тисяч кримських татар, тисячу українців, жителі Криму інших національностей вийшли під Верховну Раду Автономної Республіки Крим та не допустили прийняття рішення колаборантів про мирний перехід Криму від України до Росії. Тоді громадянське суспільство Криму захистило територіальну цілісність України мирним шляхом в правовому полі”, – повідомив активіст.

У своєму виступі голова ГО «Кримські татари Волині» відзначив, що попри це Росія таки захопила Крим, а ворог й досі переслідує присутніх на мітингу кримських татар.

Під час заходу стало відомо, що за 5 років є дані про 17 зниклих безвісти, 12 загиблих, 39 політичних в’язнів, 10 з яких уже засуджено. Більше того, у Криму заборонена діяльність корінного населення півострова – Меджлісу кримськотатарського народу як «екстремістської» організації.

Проаналізував історію та подібні сценарії розвитку подій у інших державах політолог Тарас Літковець. Він відзначив, що усе свідоме світове співтовариство не визнає анексію Криму Росією, за винятком десяти країн. А насамкінець активісти виконали Гімн України та скандували «Крим – це Україна!».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: