12:07, 08 Березня 2023

Лучан запрошують на виставку архівних документів

Спеціалісти архівного відділу Луцької міської ради спільно з працівниками  бібліотеки-філії № 3 для дорослих відкрили виставку архівних документів, присвячену творчості Тараса Григоровича Шевченка під назвою «Уклін та шана Кобзарю».

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Тарас Шевченко − український поет, живописець, мислитель, громадський діяч, який зробив велетенський внесок у пробудження і формування національної свідомості українського народу. У своїй творчості Шевченко підіймав ті теми та проблеми, які у тогочасному суспільстві відкрито не порушувалися. Ідеї національно-визвольної боротьби, державної незалежності, поневолення, обмеження прав і свобод людини, заклик до рішучих дій проти насильства пронизують більшість творів геніального поета. Не дарма він став справжнім пророком для українців, адже його слова залишаються актуальними й сьогодні.

На виставці представлені копії архівних документів, добірка книг, які висвітлюють життєвий і творчий шлях письменника. Ви зможете дізнатися про маловідомі сторінки життя та діяльності Т.Г. Шевченка, образи його творів і простежити вплив творчості Кобзаря на розвиток всієї української культури. Зокрема, серед маловідомих документів на огляд виставлені кольорові світлокопії метричних записів в книгах церкви Іоанна Богослова с. Моринці Звенигородського повіту Київської губернії про народження видатного письменника, а також копії малюнків Великого Кобзаря.

Запрошуємо лучан з 7 по 13 березня ознайомитись з документами виставки у приміщенні бібліотеки-філії № 3 для дорослих, що на вул. Ковельській, 56.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: