14:37, 06 Березня 2022

Лучан закликають вивчити, де розташовані укриття

У місті дуже добре підготували блокпости, протитанкові засоби, однак неможливо підготуватися до ракетного удару, тож необхідно дуже добре вивчити, де є укриття.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

«Ніч в нашій громаді пройшла спокійно. Станом на цю хвилину всі комунальні служби, установи, організації, які забезпечують поточну життєдіяльність працюють в штатному режимі, а громадський транспорт — в режимі вихідного дня.

Про що хотів би сьогодні поговорити, так це про укриття. На превеликий жаль є люди, які на десятий день війни пишуть мені в приватні повідомлення, чи є в нашому місті укриття. Ми дуже добре підготувалися до наступу на наше місто по суші. Ми дуже добре підготували блокпости, протитанкові засоби, засоби для бронетехніки та автомобільної техніки, якщо така техніка рухатиметься в нашу сторону по дорогах з різних напрямків. Однак неможливо підготуватися до ракетного удару, тож необхідно дуже добре вивчити, де є укриття.

Якщо поруч із вами немає укриття необхідно вивчити, де є інше місце, що може слугувати укриттям, бомбосховищем та пропрацювати свої дії в разі ракетного удару. Щиро сподіваємося і молимося до Господа, щоб у нас не було таких ситуацій, як у Харкові та деяких інших містах. Однак це війна, і ніхто не може бути впевнений, що такого не буде. Ми маємо бути готовими до всього.

Прошу вас: на сайті Луцької міської ради, в розділі “Територіальна оборона і цивільний захист”, є детальна інформація про укриття, є інтерактивна карта укриттів, є інформація про те, як необхідно діяти під час того, коли починається артилерійський обстріл та інша інформація на випадок надзвичайних ситуацій. Віднесіться до цього серйозно, тому що немає жодних гарантій та впевненості в тому, що буде завтра. Наша підготовка має бути максимальною.

Хочу також сказати, що ми організували навчання, яке відбувається щодня о 13:00 в приміщенні нашого комунального закладу “Спорт для всіх” на вулиці Будівельників, 11. Працюємо побудинково, через голів ОСББ, через ЖЕКи. Якщо ви проживаєте в приватному секторі, ви можете згуртуватися та також записатися на навчання. У своїх попередніх відеозверненнях та численних новинах я вже публікував номери телефонів, за якими необхідно звертатися. Прошу: зверніться будь ласка та пройдіть це навчання, яке може врятувати вам життя. Під час навчання ви отримаєте інформацію про те, як діяти в умовах воєнного стану, що робити, якщо почався артилерійський обстріл, базові навички самооборони, як необхідно передавати інформацію, як користуватися рацією та багато іншої інформації, яка може вам врятувати життя в разі надзвичайної ситуації.

Вчора Луцькою міською радою ми звернулися до урядів і парламентів членів-країн НАТО, до Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга і звернулися до урядів інших країн з вимогою закрити небо над Україною. Сьогодні це те рішення, яке зможе гарантувати безпеку для мирних жителів, убезпечити країну від техногенної та екологічної катастрофи. Тисячі рад приймають таке рішення, просто засипають і уряди і парламенти членів-країн НАТО і Генерального секретаря цими зверненнями і роблять масовий запит для того, щоб звернули увагу на цю проблему. Наслідки зволікання щодо цього, наслідки неприйняття рішень можуть бути дуже серйозними.

Мовчазне спостерігання і співчуття НАТО, констатація факту нападу і 50 тонн дизелю, які вони передали Україні на війну можуть коштувати нам дуже дорого. До речі, 50 тонн дизелю — місячна норма використання наших комунальних служб.

Також хочу сказати, що багато лучан сьогодні знаходяться в стресовій ситуації, в яких психіка не витримує. Ми зробили спеціальний психологічний штаб, який працює в приміщенні Палацу урочистих подій, там, де знаходиться управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та школа сімейного життя. Якщо ви бажаєте отримати психологічну допомогу від провідних психологів, щоб вас заспокоїли та нормалізували психологічний стан, будь ласка — звертайтеся. Можна безпосередньо туди, а можна — за номером телефону 0 800 400 332. Запрошуємо вас.

На жаль, за останні дні стали часто надходити повідомлення про те, що нетверезі люди перебувають на блокпостах. Особливо — на тих саморобних, які не контролюються ні поліцією, ні теробороною, ні жодними іншими структурами. Часто ці блокпости заважають руху техніки, яка везе гуманітарні вантажі, яка везе людей на кордон, яка везе зброю та військову техніку. Прошу всіх поставитись до цих питань дуже відповідально.

З вчорашнього дня почалися поліцією спільно з військкоматами рейди по блокпостах для того, щоб вивчити ситуацію, для того, щоб перевіряти чи є нетверезі. Таких будуть відлучати від чергування та притягати до відповідальності.

Хочу також сказати, що є відповідна технологія блокпосту: це не просто два бетонні блоки або плита перекриття. Потрібно розуміти, що якщо артилерійський снаряд потрапляє в незахищений мішками бетонний блок — він розривається на сотні уламків, які просто пошматують все навколо в радіусі 50 метрів.

Військовий час передбачає в першу чергу дисципліну, порядок і дотримання всіх правил, які, на превеликий жаль, написані кров’ю сотень і тисяч людей. Прошу бути уважними, не легковажити і консультуватися, перш за все, з військовими, поліцією, територіальною обороною щодо дій, які ви вживаєте для оборони своїх населених пунктів.

Віримо в перемогу, віримо в Господа, зберігаємо спокій і не піддаємося паніці. До зв’язку», – йдеться у зверненні Луцького міського голови Ігоря Поліщука.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: