13:09, 26 листопада 2022

Лучан закликають вшанувати пам’ять жертв Голодомору

Жителів громади закликають долучитися до акції «Запали свічку пам’яті».

Про це у «Телеграм» повідомив Луцький міський голова Ігор Поліщук.

«Щороку в останню суботу листопада вся Україна і наша громада вшановує пам’ять жертв голодоморів. У ХХ сторіччі українці пережили три таких трагедії, але наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу.  За оцінками істориків, смерть від голоду на найродючішій у світі землі тоді обірвала життя майже чотирьох мільйонів людей, більше одного мільйона українців – втрати ненародженими.

Цього року ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору в умовах повномасштабної російської агресії. Ведучи війну з підступним ворогом, який вторгся на нашу землю, по-іншому дивимося на події 1932-1933 років. Вкотре усвідомлюємо, що Голодомор був не випадковістю чи фатальним збігом обставин, а спланованою акцією, якою наших предків хотіли залякати, поставити на коліна і знищити.

Нехай знаком нашої скорботи за мільйонами невинних людей, без жалю винищених Голодомором, стане участь в акції “Запали свічку пам’яті”.

Закликаю усіх мешканців громади приєднатися до неї і сьогодні, о 16-й годині, у вікнах своїх осель засвітити свічки пам’яті за жертвами українського народу.

Це той мінімум, який ми повинні зробити для душ мільйонів загиблих і для наших дітей, щоб вони знали про ті страшні часи і були пильними, аби подібне більше ніколи не повторилося.

Молимося разом за спокій душ невинно убієнних голодом і робимо все можливе для перемоги над підступним ворогом!», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: