10:57, 30 Січня 2018

Лучан закликають вакцинуватися від кору та дифтерії

Про ситуацію щодо захворюваності на кір в Україні, Волинській області та місті Луцьку на оперативній нараді доповідав начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

За його словами, протягом 2017 року зареєстрували в Україні 4782 випадки кору. Протягом перших двох тижнів нового, 2018 року, в Україні на кір захворіли 1285 осіб – 856 дітей і 429 дорослих. Всього з моменту початку спалаху в Україні померли 8 людей.

Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинацію – у 6 років. Він закликав батьків вакцинувати дітей, щоб вберегти їх від цього небезпечного захворювання. Щеплення проводять в кабінетах щеплень територіальних дитячих поліклінік та центрів первинної медико-санітарної допомоги. Медики стверджують, що бельгійська тривалентна вакцина проти кору, епідпаротиту та краснухи безпечна, надійна, якісна та ефективна, адже цю вакцину використовують не лише в Україні, але і в багатьох інших європейських країнах. У цей час є у наявності, але недостатньо для забезпечення потреби. Очікується чергове централізоване поступлення в регіон. Незважаючи на те, що кір традиційно вважають так званою «дитячою» хворобою, їй піддаються і дорослі люди, більш того, кір у дорослих протікає набагато важче. Переважно хворіють ті, хто не був вакцинований проти кору.

У Луцьку в листопаді 2017 року під час спалаху кору захворіло 20 дітей і один дорослий. П’ятеро дітей мали по одному щепленню. Всі інші захворілі діти були не щеплені (згідно календаря щеплень необхідно мати дві вакцинації – у 1 і 6 років).

За 12 місяців у місті Луцьку вакцинували від кору: КПК у 1 рік – 100 %; КПК у 6 років – 73,7 %.

Усього 86 % щеплених. Для створення колективного імунітету необхідно 95-98 % щеплених. На залишку перебуває на сьогодні 810 доз вакцини КПК.

В області з початку 2018 року зареєстрували 9 випадків кору (Любомльський район – 2, Рожищенський район – 1 (дитина приїжджа з м. Одеса), Турійський район – 2, Луцький район — 1 та у м. Ковель – 3). Чотири випадки серед дорослих та 5 серед дітей. Вірусологічно підтверджено 5 випадків (56 %).

З жовтня 2017 року на Волині зареєстровували 49 випадків кору в 7 районах області та містах Луцьк та Ковель. Із числа захворілих майже 76 % становлять діти. Питома вага не щеплених складає понад 69 %. У 67 % хворих діагноз підтвердили вірусологічно.

У зв’язку із погіршенням епідемічної ситуації з кору в Україні та області значно зросла кількість охочих провести щеплення. Виконання обсягів вакцинації в 1 рік у 2017 році зросло майже в 3 рази в порівнянні з 2016 роком і становить 87 % від запланованого обсягу, ревакцинації в 6 років зросло в понад 4 рази і становить 82 %. Проте, відсоток імунізованих проти кору, тобто, колективний імунітет, має бути не менше 98 % від числа підлягаючих осіб. В таких колективах інфекція не поширюється.

Микола Якимчук акцентував, що загрозливою є ситуація з дифтерією. У Міністерстві охорони здоров’я попереджають, що Україні загрожує епідемія дифтерії. Хвороба – підступна. Майже два тижні симптоми можуть не проявлятися. А закінчитися може – летально.

В Україні зараз найнижчий рівень вакцинації від дифтерії у Європі та за роки незалежності. Щеплення мають менше половини дітей, ще менше – дорослих. І це може стати причиною для різкого спалаху захворювання.

Дифтерія – це важке інфекційне захворювання, яке блокує дихальні шляхи. На ранніх стадіях симптомами нагадує звичайне ГРВІ. Різке підвищення температури, почервоніння та набряк горла, що супроводжується болем. А ще набряк шиї та лімфовузлів. На мигдалинах, зівному язичку та дужках з’являється плівка сіро-білого кольору. Інкубаційний період триває від двох до десяти днів.

Ліки від дифтерії існують – це спеціальна сироватка, якої в Україні лише дев’ятсот доз. І навіть із нею ризик померти – 20 %. Тож лікарі радять – вакцинуватися. «АКДП» – так називається комплексна вакцина від коклюшу, дифтерії та правця. «ДП» та «ДП-м» комплексна вакцина від дифтерії та правцю.

В Україні наявна вакцина індійського виробництва (АКДП, ДП-м) та вакцина болгарського виробництва (ДП).

Станом на сьогодні, у місті Луцьку також незадовільна ситуація з щепленнями від дифтерії та правцю: АКДП до 1 року – 19,5 %; АКДП після 1 року – 37,1 %; АДП у 6 років – 56,1 %; АДП у 7 років – 18 %; АДП-м у 16 років – 40,8 %; АДП-м у 16-18 років – 48,8 %; АдП- м у дорослих – 26,3 %.

На залишку перебуває 3417 доз вакцини АКДП, 1788 доз вакцини ДП та 4857 доз вакцини ДП-м. Вакцини для проведення щеплень у місті є достатньо.

Секретар міської ради, виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт дав доручення керівникам управління охорони здоров’я, департаменту “Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку”, департаменту соціальної політики, відділу інформаційної роботи, інших структурних підрозділів, які мають безпосередній контакт з людьми, належним чином інформувати населення про небезпеку названих інфекційних захворювань та про основні ознаки хвороби для того, щоб своєчасно запропонувати їм звернутися в заклади охорони здоров’я,

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: