11:05, 01 листопада 2023

Лучан та гостей міста запрошують на музейні читання

3 листопада у художньому музеї Луцька відбудуться І музейні читання на тему «Художньому музею – 50 років: історія, здобутки, інновації». До участі у читаннях запрошено науковців, мистецтвознавців, музейників, мистців з Луцька, Києва, Львова, Харкова, Сум, Дніпра, Хмельницького, які обговорять теми теорії та історії мистецтва, діяльність музейних установ України, творчі пошуки вітчизняних художників другої половини ХХ – початку ХХІ століть. Початок о 10 годині.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

О 16 годині розпочнеться урочиста академія, у програмі якої – презентація виставкового проекту «Скарбниця. Художнє життя Луцька на зламі століть. Твори живопису та графіки із колекції ВКМ» і моновистава за мотивами творів Лесі Українки, яку представлять актори театру-студії «КолоЛесі» (керівник заслужена артистка України Світлана Органіста).

Експозицію виставкового проекту «Скарбниця. Художнє життя Луцька на зламі століть. Твори живопису та графіки із колекції ВКМ» сформовано з унікальних творів художників Луцька, що були зібрані протягом п’ятдесяти років у фондах ВКМ, а також ескізи, начерки, фотоматеріали, які відображають поступ художнього життя Луцька другої половини ХХ – початку ХХІ століть. Кожен об’єкт проєкту презентуватиме здобутки мистців із добре відомими іменами: Олександр Байдуков, Карел Якубек, Григорій Чорнокнижний, Олександр Валента, Микола Кумановський, Олександр Дишко, Кость Борисюк та ін., а також пошуки незаслужено забутих, але яскравих творчих особистостей, які залишили вагомий слід у культурно-мистецькому житті краю.

Заходи відбуваються в межах культурно-мистецького проекту «Рік Художнього музею у Луцьку – 2023» та присвячені 50-річчю створення музею.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: