16:22, 12 Вересня 2020

Лучан із Днем міста вітав Василь Зінкевич

«Воля, Волинь та Лучеськ – єдине ціле»: подарунком з нагоди Дня міста для лучан став виступ легендарного співака Василя Зінкевича.

Святковий концерт за участі Волинського народного хору та народного артиста України Василя Зінкевича відбувся 12 вересня на Театральному майдані у Луцьку.

Василь Зінкевич відзначив, що Волинський народний хор під керівництвом Олександра Стадника є окрасою мистецького простору України. Легендарний співак зізнався, що щоразу, коли переступає поріг Лучеська, відчуває неймовірне хвилювання.

«Сьогодні – не просто день нашого Лучеська, це все настільки споріднене: Воля – Волинь –Лучеськ. Це – одне ціле, тому що цей простір народив для України славних вояків, які й понині своїм справжнім патріотизмом захищають Україну. Це місто вартує не просто того, щоб бути позначкою на карті світу, Лучеськ – це особистість, яка увінчана благородними лучанами, творчими здобутками. Той, хто вперше бачить Лучеськ, закохується у нього», – звернуся він до лучан.

У рамках святкового концерту пролунала пісня-символ, що протягом десятиліть виконує непросту місію, єднаючи від Донецьких степів до Волинських озер Україну. Цьогоріч пісні «Червона рута», яку написав Володимир Івасюк, виповнюється 50 років.

«50 літ тому вона вперше прозвучала і полетіла в далекі світи від імені України. Хай сьогодні на святі нашого Лучеська звучатиме ця пісня і ми разом її співатимемо, пісня з українського джерела, яку співали від Сахаліну до Прибалтики», – зазначив Василь Зінкевич.

Він відзначив, що Луцьк – місто любові та низку пісень виконав на честь волинянок.

«У моїй уяві жінка самим Богом одягнута в сонце, вона промінить життя на землі. Ім’я жінки – планетарне ім’я Мати. Воно зрозуміле без перекладу, вічне. Мати – то є свято, яке ніколи не закінчується. Жінка в обіймах любові розквітає і стає неповторною»,  – сказав він перед виконанням пісень про любов на честь шляхетних леді та поважних пані.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: