20:48, 10 листопада 2021

Лісовий пагорб замість купи сміття: як у Луцьку планують рекультивувати старий сміттєвий полігон

У залі засідань департаменту ЖКГ відбулися громадські обговорення на тему: «Детальний план території в районі полігону твердих побутових відходів Луцької міської територіальної громади Волинської області».

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Директор департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами Веніамін Туз розповів присутнім, що вже протягом якогось часу ситуація на сміттєвому полігоні поблизу села Брище погіршується, а особливо — після приєднання до міста нових територіальних громад. У зв’язку з цим, навесні провели спільну зустріч з представниками Волинської облдержадміністрації, держгеокадастру та екологічної служби, в рамках якої вирішили про необхідність розробки детального плану території полігону та пошуку можливостей його розширення і ревіталізації.

Рішенням Луцької міської ради таку роботу розпочали, а станом на сьогодні – вже розробили проект “Детального плану території в районі полігону твердих побутових відходів Луцької міської територіальної громади Волинської області”. Представлений проект передбачає рекультивацію та закриття існуючої ділянки сміттєвого полігону, а також облаштування нових ділянок, збудованих з урахуванням усіх чинних будівельних та екологічних норм.

При побудові сміттєвого полігону вириють котлован, стінки та дно якого вкриють спеціалізованим захисним екраном, що попередить потрапляння небезпечних речовин у ґрунтові та поверхневі води. Проект також передбачає необхідні очисні споруди, очищення технічної водойми, дегазацію полігону (спеціальні труби та комунікації збиратимуть біогаз) та безліч інших технічних нюансів.

Ну, а рекультивація старого (діючого наразі) сміттєвого полігону передбачає земляний насип та зелені насадження, що перетворять купу сміття на лісовий пагорб.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: