11:38, 18 Грудня 2020

Лісгоспам Волині через суд повернули понад 40 гектарів незаконно вилучених земель

Господарський суд міста Києва задовольнив позов прокуратури Волинської області в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України до Волинської обласної державної адміністрації, визнав незаконними і скасував розпорядження голови ОДА, якими  той надав дозвіл на вилучення понад 40 га земель лісогосподарського призначення на території Маневицького району із постійного користування державних лісогосподарських підприємств та зміну їх цільового призначення на землі промисловості.

Про це повідомляє прес-служба Волинської обласної прокуратури.

Розпорядженнями від 26 вересня та 28 грудня 2019 року Волинська обласна державна адміністрація надала дозвіл державному підприємству «Волиньторф» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок державної форми власності, розташованих за межами населених пунктів Прилісненської сільської ради Маневицького району, зі зміною цільового призначення задля подальшої передачі їх в оренду для видобування торфу.

Зазначимо, що обласні державні адміністрації не наділені повноваженнями щодо вилучення та зміни цільового призначення вказаних земель лісогосподарського призначення державної власності для нелісогосподарських потреб, які водночас мають статус особливо цінних земель.

Вилучати їх  має право виключно Кабінет Міністрів України. Зміна ж цільового призначення  здійснюється за погодженням із Верховною Радою України.

Втрутившись у ситуацію, прокурори попередили незаконну зміну цільового призначення земель лісового фонду вартістю понад 40 мільйонів гривень, які мають статус особливо цінних земель, та вилучення їх з користування  належних землекористувачів – державних підприємств “Маневицьке лісове господарство” та “Городоцьке лісове господарство”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: