13:04, 08 Жовтня 2020

Лікування орфанних недуг та придбання медикаментів для пацієнтів з трансплантованими органами фінансуватимуть з обласного бюджету

Члени постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства рекомендували сесії підтримати проект рішення «Про зміни до Програми фінансової підтримки та розвитку комунальних підприємств та закладів охорони здоров`я Волинської обласної ради на 2020-2022 роки».

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Т.в.о. начальника управління охорони здоров`я ОДА, голова профільної комісії облради Людмила Тимощук зауважила, що заходами програми передбачені кошти на забезпечення лікарськими засобами пацієнтів з орфанними (рідкісними) захворюваннями та пільгових категорій населення, а також передбачене фінансування медикаментів імуносупресивної терапії, які необхідні хворим із трансплантованими органами. Окрім того, вона повідомила, що у 2020 році закінчується дія двох обласних цільових програм, а це Регіональна програма для дітей «Цукровий діабет» та програма запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Волинькард». Відтак, фінансування заходів, які передбачені цими документами теж враховане у змінах до Програми фінансової підтримки та розвитку комунальних підприємств та закладів охорони здоров`я Волинської обласної ради на 2020-2022 роки».

Депутат Сергій Сівак схвально оцінив запропоновані зміни до програми та закликав колег підтримати їх. “І лікування пацієнтів із пересадженими органами, і гемодіаліз хворі, і цукровий діабет у дітей – це все раніше фінансувалась із державної субвенції. Наразі ця система розбалансована, якщо ми закладемо ці кошти, то на рівні області зможемо забезпечити хворих, які потребують дороговартісного лікування”, – наголосив він.

Депутат Олександр Голуб переконаний, що наразі є гостра необхідність робити сьогодні ставку саме на трансплантацію. Мовляв, для Волині буде значно дешевше закупити ті препарати, які необхідні для хворих із пересадженими органами, аніж виділяти значні суми коштів на проведення гемодіалізу. Із його позицією погодились більшість членів профільної комісії.

Депутат Михайло Бегаль озвучив пропозицію, яку схвалила більшість, рекомендувати голові обласної ради порушити перед Міністерством охорони здоров’я України питання про збільшення фінансування з державного бюджету на ці потреби галузі охорони здоров’я.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: