08:15, 13 Серпня 2022

Лідер Китаю планує особисту зустріч з президентом Байденом

Китайський лідер Сі Цзіньпін планує особисто зустрітися з президентом США Джо Байденом під час поїздки Азійсько-Тихоокеанським регіоном у листопаді, після з’їзду Компартії Китаю (КПК), на якому він планує бути переобраним на третій термін.

Про це повідомляє авторитетне американське видання “The Wall Street Journal” із посиланням на джерела в офіційних колах Китаю, — передає “Укрінформ”.

«Посадовці, які брали участь у підготовці (візиту Сі – ред.), сказали, що лідер Китаю, як очікується, спочатку проведе з’їзд партії (КПК), а потім, імовірно, візьме участь у саміті лідерів країн G20 на індонезійському острові Балі 15-16 листопада», — зазначає видання.

Очікується, що звідти Сі Цзіньпін поїде до столиці Таїланду, Бангкока, для участі в саміті Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС).При цьому зазначається, що підготовка поїздки китайського лідера поки перебуває на ранній стадії і програма може зазнати змін, однак наразі допускається «можлива ​​зустріч Сі і Байдена на полях одного з двох самітів».

У МЗС Китаю у цьому зв’язку зазначили, що Пекін підтримує Індонезію й Таїланд як господарів двох запланованих конференцій і готовий працювати з усіма сторонами для досягнення позитивних результатів. Як повідомляв “Укрінформ”, зараз США і Китай переживають чергову фазу загострення відносин на тлі демонстрації КНР військової сили навколо Тайваню.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: