21:03, 25 листопада 2020

Квіти, селфі, безальтернативні голосування та «планка Палиці»: перша сесія новообраної Волиньради у фото

Мітинг, квіти, селфі та затяжні безальтернативні голосування: таким був перший день роботи нового Волинської обласної ради нового скликання.

Перед початком засідання на Київському майдані організували мітинг волинські підприємці, які протестують проти введення РРО. Обранці волинської громади заходили до головної адмінбудівлі області під дудіння мітингувальників.

Розпочинав сесію очільник Волинської обласної ТВК Іван Лазорко. Він повідомив, що наразі присутні 62 з 64 обраних депутатів. Новообрані депутати отримали посвідчення, депутатські значки та персональні картки для голосування. Колишній голові облради Ірині Вахович подякували за якісну роботу та вручили букет білих троянд. Після цього для ведення сесії обрали тимчасову президію, яка головувала до обрання голови облради.

Вітання від нардепів-волинян передавала депутатам нового скликання Волиньради народний депутат Ірина Констанкевич. Вона запевнила, що усі п’ятеро обраних на Волині нардепів готові підставити плече депутатам нової облради, аби спільно розбудовувати область. Окрім неї під час першого засідання сесії були присутні нардепи Ігор Гузь, Вячеслав Рубльов та Валерій Стернійчук.

Завершилася вітальна частина оголошенням зачитуванням вітальних слів від спікера парламенту Дмитра Разумкова, попереду була наступна частина засідання – бюрократична.

Перш за все, оголосили про утворення шести депутатських фракцій, а також утворили лічильну комісію, завданням якої було провести вибори голови облради, його першого заступника та заступника. На відміну від рад попередніх скликань, цього разу у голосуванні була відсутня бодай мінімальна інтрига – усі три голосування були безальтернативними, адже на кожну з посад претендувало лише по одному кандидату. Затягувало час засідання відведення цілої години для голосування за голову облради. Швидко здійснивши волевиявлення, обранці громади Волині проводили час за розмовами, селфі, позуванням для групових фото фракцій та оглядом соцмереж у своїх гаджетах. За Григорія Недопада проголосували 60 з 61 депутатів.

Після складання присяги у своєму першому виступі він зазначив, що новому складу облради потрібно «утримати планку, яка була поставлена у минулій каденції Ігорем Петровичем Палицею, яку продовжила і піднімала далі Ірина Михайлівна Вахович». Він побажав, аби усі проекти рішень у новому скликанні ухвалювалися одностайно. Втім, як виявилося, одностайним не стало навіть голосування за кандидатури на посади першого заступника та заступника голови облради. Представники фракції «Європейська солідарність», вказуючи на порушення регламенту, не брали участі у голосуванні за Юрія Поліщука та Григорія Пустовіта, що, однак, не завадило кандидатам здобути більшість голосів – 50 та 49 відповідно.

Нова суперечка виникла на етапі ухвалення рішення про формування постійних комісій облради. Низку змін до проекту рішення висунула голова фракції «Європейська солідарність» Юлія Вусенко. Після бурхливого обговорення за столом президії під час десятихвилинної перерви депутати проголосували за пропоновані зміни, а Юлія Вусенко очолила одну з постійних комісій. Таким чином, перший робочий день депутатів нового скликання Волиньради був завершений.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: