17:55, 24 Червня 2022

кремль планує підрив будинків у Мозирі, щоб втягнути білорусь у війну проти України

російська федерація планує підрив житлових будинків у місті Мозир, щоб втягнути білорусь у війну проти України.

Про це Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляє у «Телеграм».

За отриманими даними, рф спробує втягнути білорусь у військовий конфлікт з Україною за допомогою низки провокацій щодо інфраструктурних об’єктів та цивільного населення.

«Для цього в місто Мозир під виглядом цивільного населення прибули диверсійні групи. До їхнього складу входять кадрові співробітники головного розвідувального управління рф і найманці приватних військових компаній, контрольованих пригожиним і шойгу», – заявили у розвідці.

Відомо, що в плани цих груп входить організація серії терактів на території білорусі. Тобто, буде використаний сценарій аналогічний застосованому в росії під час розпалювання війни в Чечні.

«Тоді спецслужби рф організували вибухи в кількох будинках Рязані, звинувативши в цьому міфічних «чеченських бойовиків». Відтак, російське ГРУ планує провести серію артилерійських та ракетних ударів по Мозирському НПЗ, об’єктах цивільної інфраструктури та житлових масивах. Під час обстрілів додатково відбудуться підриви житлових будинків, лікарні та школи», – ідеться в повідомленні.

У ГУР МОУ зауважили, що це, на думку кремлівських кураторів «спецоперації», створить для лукашенка так званий «казуc беллі». Тобто, формальний привід для розв’язування війни. Вважається, що в цьому випадку у самопроголошеного «президента» білорусі не залишиться можливості уникнути участі у війні.

Зазначається, що маючи цю інформацію, офіцери білоруської армії розпочали евакуацію своїх сімей з Мозиря.

білорусь продовжує надавати свої ресурси для допомоги російській федерації у збройній агресії проти України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: