13:05, 30 Серпня 2021

КП «Луцькводоканал» придбає мобільний цех осушування стічних вод: що зміниться

Проблема критичного надлишку мулу, що накопичувався на очисних спорудах Луцька після очистки стічних вод, виникла ще десятки років тому. Саме переповнені мулові карти багато хто вважають однією з причин появи неприємних запахів у місті.

Про це повідомили у прес-службі Луцької міськради.

Керівництво КП «Луцькводоканал» зазначає, що у співпраці з Луцькою міською радою визначило та запровадило ряд ефективних кроків щодо вирішенню питання. Серед запроваджених заходів – вивезли і планують вивезти 150 тисяч тонн мулу лише за два роки, знезараження мулу біопрепаратами, що усувають шкідливі випари, а також початок реалізації міжнародного проєкту капітальної реконструкції очисних споруд. На черзі ще один важливий крок – придбання та встановлення найсучаснішої технології зневоднення стічних вод – мультишнекового дегідратора, який забезпечить швидке осушування мулу без його накопичення на мулових картах очисних споруд.

«Мобільний цех механічного зневоднення “Module D”, або мультишнековий дегідратор – це найсучасніше обладнання для зневоднення і відділення осаду промислових і господарсько-побутових стічних вод, – розповів Віктор Гуменюк. – Накопичення мулу – це ключова проблема всіх очисних споруд в Україні, які працюють за принципом природного осідання і природного зневоднення. Такий метод призводить до величезних надлишків мулу, який займає великі площі, створює надмірне навантаження як на очисні споруди, так і на екологію. Простіше кажучи, залишковий мул від стоків, що заходять на очисні споруди, до повного висихання лишається на очисних спорудах протягом двох років. Ми докладаємо неймовірних зусиль для пришвидшення його висихання, для його перевалки і вивезення. Однак обсяги мулу непосильно великі. Тому минулого року ми запросили провідного виробника для спроби використання найсучаснішої технології зневоднення мулу з допомогою мультишнекового дегідратора. Він пройшов успішні випробування на наших очисних спорудах. Нам вдалося використати той функціонал, який покладається на цей пристрій. Тобто стічні води, які потрапляли на очисні, фактично одномоментно були віджаті і від них був забраний цей мул. Ми поставили мету придбати цей пристрій у вигляді мобільної установки. Він повністю розрахований на потужності наших очисних споруд. На сьогодні його можливо придбати шляхом фінансового лізингу, аби швидко ввести в експлуатацію. Уже оголосили тендерні процедури, процес досить складний, працюємо над залученням учасників і робимо все для того, аби на початку наступного року вже встановити і використовувати дегідратор. Паралельно в нас провели максимальний об’єм робіт із вивезення мулу, які триватимуть надалі. У результаті всіх передбачених дій ми будемо мати більш якісну і швидку очистку стічних вод, а також зменшення навантаження на екологію по викидах в атмосферне повітря з мулових карт очисних споруд».

Запевняють, що нове обладнання дозволить одразу осушувати мул зі стічних вод, що захистить від появи шкідливих випарів та неприємних запахів. Мобільний цех механічного зневоднення “Module D” для зневоднення осаду промислових і господарсько-побутових стічних вод, який планують обладнати на очисних спорудах Луцька, будуть застосовуватися в якості пересувного комплексу і вирішуватимуть ряд проблем. Зокрема найважливіше питання для Луцька – швидке зневоднення осаду господарсько-побутових стічних вод, збільшення продуктивності існуючих очисних споруд.

Зазначають, що мобільний цех механічного зневоднення “Module D” має ряд переваг — повна готовність до запуску, висока ефективність зневоднення осаду (технологія реалізована на основі мультидискового шнекового дегідратора); мінімальна потреба в проєктуванні (необхідна тільки прив’язка готового рішення до проєкту); відсутність запаху (цех може бути виконаний в закритому виконанні та включати в себе систему очищення повітря, що дозволить мінімізувати санітарно-захисну зону); простота і зручність експлуатації (все обладнання повністю автоматизоване, є опція управління комплексом зневоднення за допомогою смартфона, налаштування дозволяють адаптувати роботу очисних споруд до індивідуальних особливостей об’єкта); мінімум експлуатаційних витрат (низьке споживання промивної води і реагентів, мінімальна кількість персоналу для обслуговування); компактність.

Депутати Луцької міської ради підтримали проєкт рішення щодо надання згоди на придбання обладнання цього обладнання. Наразі ведуть роботу щодо оголошення та проведення тендера та дотриманню всіх процедурних вимог закупівлі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: