21:35, 07 листопада 2018

КП «Ласка» потребує обладнання для УЗД та ветеринарного аналізатора

У Луцьку встановили на КП «Ласка» обладнання для УЗД (ультразвукового дослідження) та аналізатора ветеринарного гематологічного. 

Голосування за проект триває на електронній платформі до 10 листопада.

У зв’язку з необхідністю швидкого встановлення діагнозу захворювання чи травматизму тварини, з метою призначення курсу лікування, певних маніпуляцій чи навіть операції на КП «Ласка», яке надає ветеринарні послуги по лікуванню, стерилізації тварин, виникла необхідність у встановленні на цьому підприємстві обладнання для УЗД (ультразвукове дослідження) та ветеринарного гематологічного аналізатора. Важко встановити певний діагноз в разі пошкоджень або уражень внутрішніх органів тварини, якщо у ветеринарного лікаря немає обладнання для УЗД (ультразвукова діагностика).

У ветеринарних закладах можуть використовувати портативний переносний УЗД апарат типу DP10 Mindray або його аналог. Такий апарат був розроблений з урахуванням основних потреб для діагностування тварин. Апарат обладнаний зручним інтерфейсом. DP10 розроблений згідно запитам користувачів портативних  чорно-білих УЗД-сканерів, який поєднує у собі модний дизайн, діагностичну достовірність та економічність. Характеризується високою мобільністю. Орієнтовна вартість апарату з датчиком, враховуючі можливі коливання валюти (адже така апаратура ввозиться з-за кордону) 138,4 тисячі гривень.

Аналізатор гематологічний — це пристрій (комплекс обладнання), який призначений для проведення кількісних досліджень клітин крові. Він може бути автоматичним чи напівавтоматичним. Ветеринарний гематологічний аналізатор типу Mindray ВС-2800 VET або його аналог — це компактний повністю автоматизований гематологічний аналізатор для загального аналізу крові за 19 параметрами технології відбору мікропроб. Це повністю автоматизований пристрій, в якому весь аналітичний процес відбувається автоматично. Сучасні автоматичні аналізатори можуть обробляти десятки зразків (від 60 до 120) за годину, із відповідною специфічною точністю і відтворенням, а також зберігати результати тестів у вбудованій пам’яті і, при необхідності, роздруковувати їх на вбудованому термопринтері чи зовнішньому принтері. Зручний інтерфейс для користувача спрощує робочу процедуру і робить її більш ефективною. Завдяки попередньо запрограмованим налаштуванням для 13 видів тварин та 3 додатковим налаштуванням для користувача, він задовільняє потреби більшості ветеринарних закладів. Пристрій має комплект реагентів, розрахованих на 1000 проб; великий РК-дисплей; пам’ять проб; аналізатор будує 3 гістограми. Пристрій цього типу має можливість автоматичного розведення крові всередині прибору і автозавантаження пробірок; має систему підказок та тривог; наявність програми контролю якості; вбудований термопринтер; можливість підключення зовнішньої клавіатурі, зовнішнього принтера,сканера штрих-коду. Орієнтовна ціна з урахуванням факторів інфляції може становити 104,6 тисячі гривень.

У Луцьку офіційно зареєстрованими вважаються 900 тварин, незареєстрованих – в рази більше, враховуючи населення Луцька 217,225 осіб станом на 1 березня 2015 року. Цих тварин може обслуговувати КП «Ласка». Крім того, підприємство обслуговує райони міста, а це ще збільшує кількість потенційних клієнтів.

“На цей момент на підприємстві немає обладнання для УЗД та ветеринарного гематологічного аналізатора. Це неприпустимо для установи такої сфери діяльності, адже відсутність цих приладів ускладнює процес встановлення причин захворювання, діагностування хвороби та призначення необхідного ефективного лікування. Це в свою чергу може призвести до встановлення невірного діагнозу, що може завдати каліцтва тваринці чи стати причиною смерті. А така ситуація впливає на репутацію підприємства, зменшує кількість відвідувачів закладу, що призводить до зменшення прибутків”, — кажуть ініціатори проекту.

Протягом січня-лютого планують закупити обладнання, у березні встановити його. Бюджет проекту становить — 250 тисяч гривень, з них 7 тисяч гривень складають кошторисні роботи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: