21:17, 14 Червня 2023

Ковельські педагоги переймали досвід роботи з молоддю мальтійських колег у рамках проекту «Відкрий себе!»

Відбувся перший етап тристороннього проекту «Open up!» по програмі Erasmus+, учасники якої — педагоги України, Польщі та Мальти.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Основна мета проекту «Відкрий себе!» – створити умови для того, щоб люди, які працюють з молоддю, могли поділитися своїм досвідом і знаннями про навички спілкування та відчуття міжкультурного розмаїття. Він заохочує молодь та педагогів до спільної діяльності, яка дозволить подолати упередження та стереотипи у сприйнятті спільної історії та сучасних відносин.

Цей проект є ініціативою колективів Центру освіти та роботи з молоддю польського Любліна та ліцею імені Олени Пчілки. У його реалізації взяли участь вчителі англійської та німецької мови ковельського закладу освіти — Надія Бурим, Олена Вальчук, Ольга Плєшкова, Жанна Компанієць, Оксана Смаль, Валентина Богуш.

Партнери з Любліна пропонують своїм вихованцям професійне навчання. Вони реалізують універсальну систему безплатних послуг для молоді у таких формах, як працевлаштування, професійні консультації та тренінги, допомога незахищеній молоді та вирішення психосоціальних, освітніх та соціальних проблем, реалізація численних проектів, у тому числі міжнародних молодіжних обмінів.

Партнери з Мальти — школа драми та танцю, яка є частиною коледжу Мікіеля Антона Вассаллі при Міністерстві освіти.

Її викладачі беруть активну участь у навчанні дітей, молоді та дорослих, заохочують до нових ідей і цінностей, інтелектуальний та естетичний розвиток, стимулюють уяву тощо. Педагоги пропонують широку та ретельну підготовку для членів спільноти, які цікавляться театральними дисциплінами на різних рівнях.

Незалежно від того, чи це — танець, акторська майстерність, дизайн сценічного костюма, або ж написання сценарію, будь-яка зацікавлена особа може знайти курс, який відповідає її конкретним прагненням у цій галузі.

Важливо підкреслити, що учасники проекту працюють з молоддю на основі власних чітких моделей та форм роботи.

«Отож, проект проходив на базі Мальтійської школи. Під керівництвом професійних тренерів Алана Фенеча та Мішель Зерафи ми формували нові для себе навички на основі критичного аналізу драматургічної розвідки; трансформували особистий досвід в творчий продукт, заснований на думці, критичному судженні та театральній виставі; розвивали спілкування за допомогою різноманітних «драматичних» форм; передавали ідеї та емоції за допомогою англійської мови.

Попереду другий етап, пріоритетами якого є: зміцнення співпраці й обмін досвідом між учасниками, підтримка ініціатив молоді, які стосуються подолання наслідків війни росії проти України, допомога постраждалим, зокрема, шляхом волонтерства; зміцнення міжкультурного діалогу, створення умов для відкритості та взаємоповаги серед молоді.

Варто підкреслити, що проект був надзвичайно цікавим, практичним, добре продуманим та чітко організованим. Заняття були продуктивними та захоплюючими, а екскурсії – пізнавальними. Ми відкрили для себе чудову країну Мальту, її товариських та позитивних громадян, які підтримують українців та роблять свій внесок у Перемогу України у цій жорстокій війні», – розповідають учасники проекту.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: