18:53, 07 Жовтня 2021

Ковельські депутати звернулися до центральної влади щодо очної форми навчання

Сьогодні відбулася позачергова сесія Ковельської міської ради. На засіданні слухали питання про звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля,  головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 року.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Міський голова Ігор Чайка наголосив, що у ньому висловили підтримку батькам, які звернулися до міської влади з проханням  щодо відновлення очного навчання. Звернення підготували усі фракції.  Ігор Чайка подякував депутатам  за спільну роботу.

Начальник управління освіти Віктор Бичковський поінформував, що на сьогодні у Ковелі у звичному форматі працює шість закладів — ЗЗСО №№ 6 та 8, ліцеї №№ 1, 10, 11 та імені Олени Пчілки.

Після обговорення обранці громади одноголосно підтримали звернення.

«У сучасному світі здоров’я населення — це одна з найбільших цінностей, запорука процвітання будь-якої держави та її національної безпеки.

Людству вдалося отримати перемогу над багатьма хворобами. Але і сьогодні громадському здоров’ю загрожує безліч небезпек. Серед яких епідемія COVID-19 виявилася однією з найнебезпечніших. І це викликає необхідність переосмислити категорії громадського здоров’я.

Таким “переосмисленням” в українських реаліях виявилась постанова Кабінету Міністрів України № 1236 від 9 грудня 2020 року “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (зі змінами та доповненнями).

Означеною постановою уряд встановив, що у разі встановлення “жовтого” рівня епідемічної небезпеки, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 2-2 постанови, забороняється відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім здобувачів дошкільної освіти, учнів спеціальних закладів освіти та 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, а також крім закладів освіти, в яких не менше, ніж 80 відсотків працівників мають документ, що підтверджує отримання курсу вакцинації (однієї чи двох доз). Таким чином встановили обов’язковість вакцинації для працівників освіти, у той час як інші категорії громадянського суспільства, які також працюють з великою кількістю людей перед таким вибором за рішенням уряду не постали.

У сучасній правовій державі законодавча і виконавча влада має забезпечувати доступ до навчання, а не шукати шляхи для його обмеження, адже ст. 53 Конституції України гарантує кожному право на освіту і повна загальна середня освіта є обов’язковою.

Ми, депутати Ковельської міської ради, враховуючи викладене вище, просимо внести зміни до обмежувальних протиепідемічних заходів визначених постановою КМ України № 1236 від 9 грудня 2020 року “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” в частині забезпечення належного (очного) навчання учнів 5-12 класів закладів загальної середньої освіти.

Визначити, що з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), заклади позашкільної, загальної середньої освіти мають здійснювати свою діяльність з урахуванням вимог санітарного законодавства визначених постановою  головного державного санітарного лікаря України від 06.09.2021 № 10 “Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”», – йдеться у зверненні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: