14:32, 26 листопада 2021

Ковельські депутати просять керівництво держави підтримати аграріїв

Депутати Ковельської міськради звернулися до Президента, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра щодо термінового напрацювання механізму підтримки аграріїв через різке подорожчання природного газу.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

«В умовах стрімкого зростання вартості природного газу в особливо скрутному становищі опинилася хімічна галузь, яка забезпечує мінеральними добривами сільськогосподарських товаровиробників. Блакитне паливо є незамінною сировиною для виробництва хімічних добрив: аміаку, селітри, карбаміду, КАСу, нітроамофоски, амофосу й інших добрив.

Як повідомляють ковельські аграрії, вже зараз ціни на добрива зросли на 40 %. Однак сільгосппідприємства, фермери, селяни-одноосібники не можуть купувати їх за такою ціною. У такій ситуації заводи-виробники вимушені істотно скорочувати виробництво або взагалі його зупиняти. Тобто на початок весняної посівної кампанії уже зараз прогнозується дефіцит мінеральних добрив.

Багатьом аграріям доведеться зменшувати внесення добрив під вирощування зернових, технічних та інших культур, що означатиме скорочення врожайності. Збитки від ситуації з подорожчанням газу в Україні загрожують не тільки тим, хто працює в рослинницькій галузі, а й сільгосппідприємствам та фермерам, які займаються тваринництвом. Як наслідок, слід очікувати стрімке подорожчання продуктів харчування, які стануть недоступними для багатьох категорій населення.

Ми, представники Ковельської ТГ, бачимо єдиний вихід із складної ситуації – підтримку аграріїв під час купівлі ними мінеральних добрив. Для цього пропонуємо уряду та парламенту:

– при ухваленні Закону України «Про державний бюджет 2022 року» передбачити кошти, необхідні для підтримки вітчизняних виробників мінеральних добрив;

– невідкладно розробити механізми здешевлення або компенсації на купівлю мінеральних добрив для українського сільгосптоваровиробника;

– підключити до вирішення цього питання ПАТ «Аграрний фонд», який через форвардні закупівлі допомагатиме сільгоспвиробникам добривами для посівної;

–  використати нинішню ситуацію на ринку газу для розвитку альтернативної енергетики, а також залучення в цю галузь іноземних інвестицій.

Вважаємо за необхідне наголосити, що ці кроки слід зробити вже зараз, щоб навесні селяни не зіштовхнулись із жорстким дефіцитом добрив, що спровокує скорочення виробництва сільськогосподарських культур і, як наслідок, зростання цін на продукти харчування», – йдеться у зверненні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: