09:13, 28 листопада 2021

Ковельчани запалили свічки скорботи

У Ковелі з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів  біля меморіальної стели «Хрест пам’яті жертвам більшовицького терору» 27 листопада зібралися представники міської та районної влади, духовенства, громадськості, аби молитвою та добрим словом згадати тих, хто пішов в небуття.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Голодомор, що став страшною трагедією ХХ сторіччя, торкнувся чи не кожної української родини. Довго замовчувалась правда про страшні сторінки нашої історії. Завдяки спогадам людей, архівам тепер ми дізнаємося, що в дійсності тоді відбувалося  в Україні.

«Головний мотив організації Голодомору полягав у тому, що українці мали величезний історико-культурний спадок, власні традиції державотворення та досвід національно-визвольної боротьби, що обов’язково колись мало поставити на порядок денний питання про незалежність та власну державу.

Тому режим й поставив за мету ліквідувати українців як націю. Знищити той ген свободолюбства та гідності, який, насправді, знищити неможливо — і це вкотре довела наша новітня історія, в дні – спочатку Помаранчевої, а потім і Революції Гідності», – зазначив у своєму зверненні  міський голова Ігор Чайка.

Наголосив він і на важливості зберегти пам’ять про ті події: «Обов’язок кожного з нас, особливо молодшого покоління – ніколи не дати згаснути свічці пам’яті про Голодомор. Дбайливо передати її наступним поколінням українців. Щоб наші нащадки завжди знали, що то був не просто штучний голод, а ретельно спланований злочин».

Панахиду за загиблими в роки голодомору відслужили священики українських церков. Учасники мітингу  приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання та запалили свічки  скорботи,  поклали квіти до підніжжя меморіальної стели.

Пам’ять  народу – наше найдостовірніше джерело. Вона жива, це її тривожні дзвони закликають кожного з нас сьогодні пропустити крізь власне серце біль від спогаду про одне із найважчих випробувань, яке випало на долю нашого народу. Ми пам’ятаємо…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: