19:51, 14 Травня 2021

Ковельчани вшанували пам’ять жертв політичних репресій

У третю неділю травня в Україні – День пам’яті жертв політичних репресій. Сьогодні у Ковелі представники місцевої влади, духовенства і громадськості прийшли до меморіальної стели «Хрест пам’яті жертв більшовицького терору», аби покласти квіти та віддати данину шани тим, хто боровся за свободу і незалежність України, співвітчизникам, які стали жертвами тоталітарного режиму.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Ведуча заходу Світлана Труш нагадала ковельчанам про трагічні сторінки нашої історії.

До присутніх звернувся міський голова Ігор Чайка: “Політичні репресії вплинули на світогляд нації. Адже тоталітарний режим бив прицільно точно — знищували розум, талант, критичне мислення, винахідливість, патріотизм.  Сталінський терор не знає собі рівних у світовій історії. За  нереальними цифрами — долі людей. Тож пам’ятаючи це, ми маємо бути пильними. Маємо плекати прозору владу, ми повинні прямо говорити одне одному про наші проблеми і не боятися критики. Це дає здорове спілкування, це дає можливість новому поколінню жити в атмосфері, де немає страху, наклепів, насильства. За кожним із нас щодня вибір, якою  буде Україна. Нехай такою, яку захочуть прославляти всі майбутні покоління словами “Слава Україні!”.

За останні роки розсекречені архівні документи про український визвольний рух, політичні репресії та голодомори, в українських містах уже відкрили центри, де є доступ до копій документів комуністичного терору.

У Ковелі у 1948-1951 роках діяв пересувний табір. З нього майже 10 тисяч людей ешелонами відправили до Сибіру. Серед них було понад 320 ковельчан. Після відбуття покарання їм не дозволялось повертатись на Батьківщину.

Непомірно високу ціну заплатили за волю і незалежність України

Поминальну панахиду за загиблими відслужили священики ПЦУ.

Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто постраждав від політичних репресій,   поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: