22:52, 09 Березня 2021

Ковельчани вшанували національного генія

У 207-му річницю від дня народження Шевченка представники влади та ковельчани прийшли до пам’ятника Великому Українцю.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

У ці березневі дні Україна вшановує свого національного генія – Тараса Григоровича Шевченка. Традиційно ковельчани приходять до монумента Кобзареві, аби віддати данину шани великому українцю, згадати його пророче й невмируще слово.

Сьогодні тут відбулася літературно-музична композиція «Думи Кобзаря живуть між нами», яку підготували та провели педагоги й школярі ліцею № 7.

Цікавий, продуманий сценарій, талановите і щире читання творів славетного поета, майстерно передані сторінки його життя, діянь і помислів, сповнених жертовної любові до України, торкнулись серця кожного присутнього.

Учасникам цього змістовного й захоплюючого дійства вдалось передати важку Шевченкову долю, оживити його палке слово. Ковельчани вкотре собі нагадали про Кобзареву велич та про неоціненне багатство його творчої спадщини.

Серед них – і  міський голова Ігор Чайка, який, зокрема, сказав: «Шевченко – не просто поет, письменник, художник, мислитель і філософ в одній іпостасі. Це справжній моральний авторитет цілого народу, носій його цінностей.

У нього було непросте життя. Він йшов стезею мученика. Недарма ж Іван Франко писав: ”Доля переслідувала його в житті скільки могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі в іржу, ані його любові до людей в ненависть і погорду”.

У Ковелі біля пам’ятника Шевченка ми маємо можливість щоразу зазирнути в минуле і звірити, як по карті, свій шлях у майбутнє. Це можливість знову і знову переосмислити особистість Тараса Шевченка. Це розуміння того, хто ми є. «Нема на світі України. Немає другого Дніпра»».

Представники міської та районної влади, мешканці Ковеля поклали квіти до підніжжя монумента Т.Г.Шевченка.

Після завершення заходу представники влади, ковельчани не поспішали залишати це особливе місце у рідному місті, обмінювались думками й враженнями, підходили до аматорів і дякували їм за професіоналізм й самовідданість.

????????????????????????????????????

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: