12:06, 30 Серпня 2022

Ковельчан закликають вакцинуватися

За інформацією Центру громадського здоров`я, у зв’язку з воєнним станом, міграцією населення, обмеженням доступу до медичних послуг, в Україні прогнозується несприятлива епідемічна ситуація щодо захворюваності вакцинокерованими інфекціями.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Відсутність щеплень створює ризики спалахів кору, краснухи, паротиту, поліомієліту, дифтерії, правця.

На сьогодні на Волині не зареєстровані захворювання, проте в сусідніх областях реєструється поліомієліт (Закарпатська, Рівненська області), дифтерія (Тернопільська).

Ковельський районний відділ ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ» провів аналіз виконання обсягів щеплень за сім місяців поточного року.

До прикладу, вакцинували проти поліомієліту в середньому 38,4 % дітей, не вакцинували – 2445 дітей.

В Україні прогнозується загострення епідемічної ситуації щодо захворюваності на дифтерію та правець. Ситуація спричинена знову ж таки низьким рівнем охоплення щепленнями не тільки дитячого, а й дорослого населення.

Вакцинація дітей до року становить 58,3 %, ревакцинація у 18 місяців – 47 %. АДП-м (щеплення від дифтерії та правця) у 6 років – 42,2 %, АДП-м, у 16 років – 28,6 %.

АДП-м – охопили 37,4 % дорослих. Необхідно звернути увагу щодо обов’язкового проведення щеплень проти дифтерії особам із групи ризику. Зокрема, військовослужбовцям, медикам, педагогам, працівникам сфери обслуговування, усім, хто контактує з великою кількістю людей.

Виконання обсягів щеплення проти кору, епідемічного паротиту, краснухи дітей в рік та 6 років становить 53,9 % та 56,2 % відповідно.

Не отримали щеплення і залишаються незахищеними понад 1289 дітей.

Ключовим завданням у вакцинальній кампанії від COVID-19 є охоплення повним циклом щеплень не менше 70 % дорослого населення.

У Ковелі з початку року зафіксували 2950 випадків захворювання, з них – 691 дитина.

Основною причиною того, що діти не вакциновані є відмови батьків, введення воєнного стану в зв’язку з агресією рф, міграція населення, відсутність в попередній період достатньої кількості вакцини, вплив карантинних обмежень.

Епідситуація з коронавірусної хвороби у місті та області є нестійкою. Очікується прогнозований сезонний ріст гострих респіраторних інфекцій та грипу (вересень-жовтень). Тенденція щодо зростання захворюваності COVID-19 спостерігається з кінця липня.

Найбільш ефективний спосіб захистити себе – вакцинація. На сьогодні жодних підстав для її припинення у відносно безпечних регіонах, до яких відноситься Ковельська громада, немає.

Також батьки мають можливість вакцинувати своїх дітей. Щеплення проти COVID-19 проводиться від 12 років.

В Україні дозволено введення другої бустерної дози вакцини проти коронавірусної хвороби усім людям віком від 60 років, а також – 18-59 років із хворобами, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19. Вже близько 200 волинян отримали другу бустерну дозу.

Найефективнішим залишається імунний захист. Щеплення для населення проводяться за державні кошти і їх можна отримати звернувшись до сімейного лікаря або найближчого закладу охорони здоров’я.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: