12:11, 25 Червня 2023
Коли все має значення: XI «Книжковий Арсенал» у фото
Попри війну та ракетні удари по столиці, в Україні видають та читають книги, працюють книгарні, а також відбувається міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал».
Цьогоріч ХI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» триває з 22 до 25 червня.
Зауважимо, що протягом останніх років фестиваль двічі доводилося скасовувати – у 2020 році через карантинні обмеження та у 2022 році у зв’язку із повномасштабною війною.
До програми фестивалю увійшло близько 100 подій, які відбувалися на першому поверсі Мистецького арсеналу.
«Події програми «Книжкового Арсеналу» стануть місцем зустрічі та щирої розмови, простором для осмислення нашого досвіду і обговорення майбутнього», – анонсували організатори.
Цьогоріч книжковий ярмарок організували в інший спосіб, ніж у попередні роки. Операторами продажу книжок на фестивалі стали не окремі видавництва, а локальні київські книгарні. Так, секцію «Нонфікшн» презентувала книгарня «Сенс», секцію «Художня література» – книгарня «Книжковий Лев»,секції «Дитяча книга», «Комікси та графічна проза» – книгарня «Закапелок», секцію «Книга про російсько-українську війну» – муніципальна книгарня «Сяйво книги». Окрім цього, оператором секції «Арткнига» став Довженко-Центр у рамках міжінституційного партнерства з Мистецьким арсеналом.
У межах літературної програми фестивалю відбувалися дискусії, відкриті інтерв’ю тощо.
Фокус-тема цьогорічного фестивалю – «Коли все має значення». У її межах організували вісім подій. Щодня на сценах обговорювали наші цінності й досвід, те, що відбувається з нами, з суспільством, з країною та світом.
«Це простір усвідомлення, а також творення нового громадянського словника для речей, які ми досі не вербалізували. Це місце, де, розмірковуючи про свій теперішній досвід, ми зможемо не лише осмислити, але й ословити себе і те, що відбувається з нами», – пояснювали організатори.
Літературна програма «Перенести досвід у пам’ять» стала наймасштабнішою на ХI «Книжковому Арсеналі». Програма представила різноманітні голоси літературної сцени — щоденники, документальні нотатки і художні твори, тексти професійних письменників і тих, хто почали писати лиш у реальності після лютого 2014 та 2022 років. А також поезію, котра знову стала переднім краєм, на якому сьогодні формуються слова, якими завтра будемо оповідати про пережите.
Окрім того, у межах фестивалю передбачили програму для дітей та підлітків «Коли війна не лише у книжках», професійну програму для представників книговидавничої галузі, спеціальну програму «(не)публічні бібліотеки», спеціальну програму Українського ПЕН «Пам’ять говорить» та спеціальну програму від Довженко-Центру «Літературний кіноканон. Том перший».
Візуальну складову XI «Книжкового Арсеналу» представили сімома виставковими проектами.
Яким був цьогорічний «Книжковий Арсенал» в умовах війни дивіться у фоторепортажі інтернет-видання «Волинь Online».
Павло ПЕРЕВЕДЕНЕЦЬ
Залишити відповідь