11:09, 07 Вересня 2020

Книгозбірні Волині поповнили матеріалами на правову тематику

Уже понад два роки  у стінах Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки та Луцької бібліотеки-філії № 10 діють інформаційно-тематичні виставки літератури на правову тематику  «Безоплатна правова допомога – механізм реалізації  конституційного права».

Про це інформують у Регіональному центрі з надання безплатної вторинної допомоги у Волинській області.

Із  представлених на виставках друкованих матеріалів відвідувачі бібліотеки  можуть дізнатися про діяльність системи безоплатної правової допомоги (БПД), про правові послуги, які оплачує держава, котрі надають працівники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокати тощо.

До прикладу, з буклетів можна довідатись, куди звертатись учасникам АТО та Революції Гідності, аби отримати психологічну допомогу та психологічну реабілітацію, як безпечно стати донором крові, протидіяти домашньому насильству, підтвердити статус багатодітної сім’ї та отримати відповідні пільги.

Тут – й інформація щодо безоплатної передачі земельної ділянки із земель державної і комунальної власності, особливостей договору довічного утримання, умов призначення та нарахування пенсії за віком, призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка не набула права на пенсійні виплати тощо.

Варто зазначити, що виставка розрахована як на дорослих, так і на дітей. Приміром, взявши до рук буклетик  «Твої права – твій надійних захист», маленькі відвідувачі книгозбірні можуть дізнатися про свої права у доступній формі. Адже дуже важливо, аби діти знали, куди звертатися за правовою допомогою, якщо з ними жорстоко поводяться вдома чи цькують у школі, на вулиці… А ще малеча  «із вогником в очах» полюбляє гортати сторінки «Паспорта прав дитини», неначе на мить стає дорослою.

Оскільки 25 жовтня 2020 року відбудуться місцеві вибори, то чимало українців цікавить питання особливостей голосування на виборчій дільниці та за місцем перебування (вдома, в лікарні в межах свого територіального виборчого округу тощо). Відтак, у нагоді стануть тематичні постери, які також доповнюють виставку.

Серед новинок – і буклети «Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів».

Із діяльністю системи БПД можна ознайомитись, перейшовши на сайт за посиланням.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: