15:35, 03 Серпня 2019

Кідрук розповів, що люди за сто років на Землі у деяких місцях не зможуть перебувати без скафандра

Відомий український письменник Макс Кідрук рлзповів на “Бандерштаті” про нові проекти та те, чому люди через сто років не зможуть бувати у всіх точках планети без скафандра. 

Про це йшлося сьогодні, 3 серпня, під час гутірки на фестивалі українського духу “Бандерштат”, який триває протягом 2-4 серпня у селі Рованці біля Луцька.

Макс Кідрук розповів, що будуть перерви у його турах  і річ не  у тому, що він втомився, а тому, що він буде робити новий проект, який займе у нього два роки. Це буде серія книг про Космос:

“Я вже маю назву її, це остаточна назва — “Нові темні віки”. Потрібно два роки для цього проекту, тому що він буде надзвичайно особливий. У ній буде купа карт, який показує майбутній світ за 100 років із урахуванням підняття рівня океану, політичної ситуації, яка буде на той час. Через 100 років абсолютно точно на цій планеті будуть певні місця, де людина не зможе існувати. Де б ми не були, ми можемо існувати без підтримуючих систем, а через сотню років я абсолютно переконаний, що найбільші проблеми будуть не лише рівень підняття океану, а так звані мертві зони, де людина без скафандру із охолодженням не зможе існувати, тому що температура нашого тіла в межах 36-37 градусів і наша життєдіяльність відбувається з виділенням тепла. Нам потрібно це тепло кудись віддавати і поки температура середовища нижча за температуру нашого тіла, ми пітніємо, але ми можемо існувати, але щойно температура середовища середня перевищить 37 градусів, людина фізично не зможе існувати на цих територіях. Людина, просто, за лічені години звариться, тому що її клітини не зможуть віддавати тепло. Ми майже впродовж сотні тисяч років від виникнення перших людиноподібних мавп існували в світі, який був холодніший за нас. Ми еволюціонували так, що ми постійно віддавали тепло, а тут за якусь сотню років світ став такий, що тепло нам не буде віддавати куди. І це означає, що певні регіони збезлюдніють”, — переконаний Кідрук.

За його словами, це призведе до цілої низки проблем: демографічних, політичних, бо буде величезна міграція, а міграція завжди спричинює спротив на тих місцях, куди приходять мігранти. І проблеми мігрантів будуть лише погіршувати.

Ця нова серія письменника — це буде, як історичний роман, але про майбутнє. Він буде про Землю і про Марс. Це буде буде максимально реалістична серія романів, де будуть врахованані технології, які можуть розвинутися та те, що Марс і Землю розташовані так, що до Марсу можна полетіти лише раз на два роки, тому що Земля і Марс розташовані з різних боків Сонця. І, якщо уявити, що Росія пошле туди свій корабель із ракетами тощо, то два роки нічого не можна буде зробити. Саме тому Кідрук вирішив зробити таку книгу про стосунки Землі і Марса в політичному та економічному плані.

Технологічно людину можна вже туди відправити. Але економічний потік людей на Марс може спричинити дещо таке, від чого у Кідрука волосся дибки стає, однак він поки що не хоче про це казати.

Два роки Кідрука читачі не матимуть змоги бачити, тому що він робитиме 3D моделі станцій, як у Космосі що облаштоване, карту Марса і так далі, тобто письменника чекає доволі масштабна робота. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: