18:53, 31 Травня 2023

Кіберполіція Волинської області нагадує про види шахрайств

Кіберполіцейські Волинської області закликають громадян згадати основні правила безпеки під час online-розрахунків та покупок за допомогою банківської картки.

Про це повідомляють на веб-сайті поліції Волині.

У сучасному світі майже у кожного з нас є банківська картка, тому ми хочемо нагадати Вам інформацію, яку можна повідомляти та використовувати під час покупок у Інтернеті.

Платіжна банківська картка:

Повідомляти можна тільки 16-значний номер картки. Нікому і ніколи не кажіть тризначний номер на звороті картки. Працівники банку ні при яких умовах не будуть у Вас запитувати цей номер, пам’ятайте про це!

Пін-код до картки потрібно запам’ятати і ні в якому разі не записувати його на картці чи на папірці. Не використовуйте дату народження для пін-коду.

Одним із популярних видів шахрайства є вішинг. Якщо до Вас телефонує особа, яка намагається заволодіти інформацією, пов’язаною з Вашою карткою, паролями чи будь-якою іншою інформацією – це шахраї. Зазвичай останні представляються працівниками банку, повідомляють «жертві», що її картка заблокована чи хтось намагається заволодіти коштами з картки і таким чином отримують конфіденційну інформацію.

Скімінг – вид шахрайства, коли шахрай робить копію платіжної картки за допомогою спеціального обладнання, яке встановлює на банкомат.

Перед використанням банкомату – подивіться чи не встановлювалось додаткове обладнання у банкомат (камера чи зчитувач карти). Також прикривайте клавіатуру рукою під час введення пін-коду.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: